پرینت

در جلسه شورای اداری استان مطرح شد : صدا و سیما مفهوم فاصله گذاری هوشمند اجتماعی را ترویج کند

نوشته شده توسط اداره کل روابط عمومی on . Posted in گالری تصاویر

استاندار لرستان در جلسه شورای اداری استان با تبریک مناسبت های ماه اخیر، ۲۷ اردیبهشت روز ارتباطات و روابط عمومی، ۲۹ اردیبهشت روز موزه و میراث فرهنگی و ۳۰ اردیبهشت روز جمعیت را به مجموعه های مذکور تبریک و تهنیت گفت. وی نکته مهم این جلسه را موضوع  کرونا عنوان کرد که در استان لرستان علی رغم اطلاع رسانی و انجام تمهیدات لازم متاسفانه روند کاهشی ملاحظه نمی‌شود و شیوع بیماری در حال افزایش است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان ،دکتر سید موسی خادمی  بخشی از دلایل افزایش آمار را حجم تعداد تست و بیماریابی در استان عنوان کرد و گفت: مهمترین نکته، جلوگیری از شیوع این بیماری است که  به برخی از دستگاه‌ها تأکید شده ،مجدداً محدودیت های لازم را برای مقابله با کرونا به کار گیرند.

وی تصریح کرد: طبق اعلام ستاد ملی کرونا، لرستان در وضعیت هشدار قرار دارد و لازم است با توجه به اختیاراتی که به فرمانداران برخی از شهرستان ها داده شده است، اقدامات کنترلی را انجام دهند.

 دکتر خادمی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی اگر دستگاهی موضوعی مطرح کند که باعث ازدحام و اجتماع مردم به بهانه دریافت خدمات اداری و دولتی شود، مدیر آن دستگاه مسئول خواهد بود و لازم است مدیران دستگاه های اجرایی با نظارت بر زیرمجموعه خود بر عدم شکل گیری اجتماعات اقدام کنند.
 
استاندار لرستان در خصوص برگزاری راهپیمایی روز جهانی قدس گفت: با توجه به اینکه وضعیت اکثر شهرستانها و مناطق استان زرد یا قرمز است و با توجه به سخنرانی مقام معظم رهبری راس ساعت ۱۲ ظهر روز جمعه، لذا بر این اساس راهپیمایی روز جهانی قدس متناسب با دیگر مناطق کشور در استان لرستان برگزار نمی شود.

 استاندار لرستان در خصوص برگزاری برنامه های چهلمین سالگرد دفاع مقدس گفت: لازم است  مدیران به ویژه دستگاه هایی که در این زمینه مرتبط هستند از جمله نیروهای مسلح، سازمان حفظ و نشر ارزشهای دفاع مقدس و بنیاد شهید مشارکت بیشتری داشته باشند .

دکتر خادمی با تاکید بر رعایت فاصله‌گذاری هوشمند اجتماعی گفت: لازم است صدا و سیما با پخش برنامه های ویژه و دعوت از افراد متخصص و موثر این مفهوم را ترویج کند تا بتوانیم شرایط کنونی را  بسلامت طی کنیم .

وی در پایان گفت با توجه به وضعیت  شیوع کرونا در سطح استان ممکن است تصمیمات خاصی در هفته پیش رو اتخاذ شود.