سایز فونت

b_300_0_16777215_00_images_IMG-20210331-WA0038.jpg

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان: فلسفه برگزاری جلسه با بخش خصوصی شنیدن مشکلات، انتقادات و ارائه راهکار برای رفع آنهاست .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی با حضور دکتر زرندی معاون وزیر صمت، دکتر عبدالهی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری، مدیران دستگاه های اجرایی مرتبط و سرمایه گذاران بخش خصوصی برگزار شد .

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان در حاشیه این جلسه گفت: فلسفه برگزاری این قبیل جلسات شنیدن مشکلات و انتقادات بخش خصوصی و ارائه راهکارهای مناسب برای رفع آنهاست .

دکتر عبدالهی با اشاره به این که کار تولیدی بسیار سخت و نیازمند فعالیت شبانه روزی است، اظهار داشت: شرایط واحدهای اقتصادی استان در سه مدل قابل ارزیابی است، اول واحدهای زیان دیده از کرونا، سیل و تحریم ها، دوم واحدهایی که در این شرایط روند رو به رشد و توسعه ای خود را حفظ کردند و سوم واحدهایی که در یک موقعیت بینابین به حرکت خود ادامه داده و دچار سود و زیان با هم شده اند .

وی در ادامه افزود: علیرغم مشکلات سال گذشته روند فعالیت واحدهای اقتصادی استان رشد داشته و برخی طرح های مهم مانند فاز نخست پروژه های مینی پالایشگاه پلدختر و نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد در این سال تکمیل و به بهره برداری رسید .

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: در حوزه کشاورزی استان نیز تغییرات مثبتی صورت گرفته و کشت سه هزار هکتار گیاهان دارویی و اجرای طرح های آبیاری نوین علیرغم محدودیت در بهره‌برداری از منابع آب از جمله این طرحهاست .

دکتر عبدالهی توافق با بانک های خصوصی برای مشارکت در اجرای طرحهای تولیدی و اقتصادی را از دیگر اقدامات مهم انجام شده در سال گذشته برشمرد و یادآور شد: اعتقاد داریم حضور بخش خصوصی در جهت رفع مشکلات تولیدی بسیار اثرگذار خواهد بود از این رو برای فراهم ساختن شرایط حضور سرمایه گذاران در استان تلاش می کنیم .

وی با بیان این مطلب که پیگیری های انجام شده در سال گذشته حدود ۴۰ واحد تولیدی را از تملک بانکها خارج و بازگشت آنها به چرخه تولید را منجر شده است، گفت: همکاری وزارت صمت را در جهت رفع مشکل واحدهای مهم اقتصادی استان مانند عظیم خودرو، فولاد ازنا، کارخانه سیمان خرم آباد و امثال آنها خواستاریم و امیدواریم در صورت رفع موانع، تعدادی از این واحد ها در شش ماهه نخست سال جاری به بهره‌برداری برسند .

 

✍ اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید