سایز فونت

 

19.jpg

 

جلسه ویدئوکنفرانس هماهنگی ستاد انتخابات استان لرستان به ریاست استاندار لرستان و با حضور معاونین استاندار ،رئیس هیات نظارت استان ، نماینده دستگاه قضایی، فرمانداران و تنی چند ازنمایندگان مردم لرستان در مجلس شورای اسلامی، اعضای ستاد انتخابات و مدیران دستگاههای اجرایی عضو ستاد برگزار شد

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر خادمی در این نشست با بیان اینکه امروز جلسه هماهنگی بین همه عوامل و دست اندرکاران انتخابات، شامل؛ هیئت های اجرایی ، نظارت و هیئت نظارت مجلس با حضور همه فرمانداران و بخشداران و برخی از اعضای شورای تامین استان که در انتخابات دخالت دارند برگزار شد، اظهار داشت:
در این جلسه موارد بسیار مهمی مطرح شد و می توانیم بگوییم که استان لرستان آماده برگزاری یک انتخابات سالم بوده و به این منظور همه شرایط لازم فراهم شده است.

استاندار لرستان با بیان تذکرات لازم در این جلسه، گفت: در این جلسه موضوع بی طرفی برگزار کنندگان انتخابات در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری مورد تاکید قرار گرفت. همچنین عدم استفاده از امکانات دولتی و بیت المال در هر بخش به نفع یا برعلیه هر شخص ممنوع بوده و در صورت مشاهده برخورد قانونی لازم انجام خواهد پذیرفت.

دکتر خادمی در ادامه بر لزوم هماهنگی بیشتر بین اعضای هیئت های مختلف،رعایت پروتکل های بهداشتی مربوط به کرونا و رعایت دستورالعمل های تبلیغاتی که مورد تایید و تاکید اعضا واقع شده اشاره کرد و گفت: استفاده از ظرفیت فضای مجازی به جای تبلیغات حضوری از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.

استاندار لرستان به موضوع افزایش تعداد صندوق های اخذ رای در سطح استان اشاره کرد و گفت: با توجه به شرایط کرونایی و لزوم عدم تشکیل تجمعات انسانی تا جایی که ممکن است باید تعداد شعب را افزایش داد که بر همین اساس مقرر شد تعداد شعب حدود ۱۵ درصد نسبت به قبل افزایش پیدا کند که فرمانداران موظف شدند این مهم را انجام دهند تا مردم بتوانند راحت‌تر در انتخابات شرکت کنند.

دکتر خادمی با اشاره به برگزاری انتخابات الکترونیک در سطح استان گفت: خوشبختانه سه شهرستان خرم آباد، بروجرد و کوهدشت به صورت الکترونیک انتخابات را برگزار خواهند کرد و احتمال دارد شهرستان پلدختر نیز با پیگیری به این آمار اضافه شود که در این صورت در چهار شهرستان استان انتخابات شوراها به صورت الکترونیک برگزار می شود که این موضوع کمک شایانی در سرعت رای‌گیری ، شمارش و اعلام نتایج خواهد داشت.

استاندار لرستان در پایان تصریح کرد: آنچه که برای برگزاری یک انتخابات سالم لازم است در استان لرستان شکل گرفته و امیدواریم هیچ حادثه ای پیش نیاید و انتخابات طبق روال معمول و با کیفیت لازم برگزار شود