سایز فونت

 

8451821c-6971-43fe-96c8-03b10aaf1622.jpg

دکتر ثمینی: تنها استانی هستیم که در چهار شهرستان انتخابات به صورت الکترونیکی در آنها برگزار می شود

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه ستاد انتخابات شهرستان بروجرد به ریاست دکتر ثمینی و با حضور فرماندار و سایر اعضا برگزار شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان گفت: آموزش عوامل اجرایی انتخابات برای صیانت از آرای مردم موضوعی حائز اهمیت است و این افراد چه به روش دستی و چه به صورت الکترونیکی باید آموزش‌های لازم را ببینند .

دکتر ثمینی با اشاره به اینکه در ۲۴ استان کشور و فقط در مراکز استانها انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود، اظهار داشت: انتخابات خرداد ماه در شهر های خرم آباد، کوهدشت و بروجرد نیز به صورت الکترونیکی و در سایر شهرستانهای استان به روش دستی برگزار خواهد شد .

وی افزود: در جلسه اخیر ستاد ملی کرونا مقرر شد که شروع انتخابات در روز ۲۸ خرداد از ساعت ۷ صبح آغاز و تا ۲ بامداد روز شنبه ادامه داشته باشد .

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: در بحث برگزاری انتخابات هر گونه مصوبه‌ای که ستاد ملی کرونا مقرر کند حکم قانون را داشته و می بایست اجرا شود .

دکتر ثمینی با بیان اینکه در انتخابات باید به گونه‌ای عمل کنیم که وجدان ما آسوده باشد و قانون را به درستی اجرا کنیم، ادامه داد: افزایش شعب اخذ رای با هدف سهولت مردم در رای دادن با توجه به شرایط کرونایی استان انجام می پذیرد .

وی خاطرنشان کرد: در قانون، سقف مراجعه به شعبه اخذ رأی هزار نفر تعیین شده و اگر شعب اخذ رای بیشتر از هزار نفر مراجعه کننده داشته باشد می بایست شعبه مذکور به دو شعبه تقسیم گردد .

معاون سیاسی استانداری لرستان افزود: با پیگیری های صورت گرفته وزارت کشور اجازه اضافه شدن ۱۵ درصد شعب را در انتخابات پیش رو به ستاد انتخابات صادر کرده است