سایز فونت

 

49abd6ae-ab18-4306-b403-f4dbeecc82f5.jpg

 

در  برگزاری انتخابات به گونه‌ای عمل کنیم که وجدان ما آسوده باشد

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر ثمینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان و رئیس ستاد انتخابات استان در جلسه ستاد انتخابات شهرستان بروجرد و اشترینان اظهار داشت :
درفرایند انتخابات ششمین دوره شورای اسلامی شهر و روستا در ۲۴ استان کشور و فقط در مراکز استانها انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود.

دکتر ثمینی با بیان این که تنها استانی هستیم که در چهار شهرستان آن انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود، گفت:
آموزش عوامل اجرایی انتخابات برای صیانت از آرای مردم حائز اهمیت است و در این رابطه لازم است همه عوامل اجرایی هم در رای گیری به صورت دستی و‌ هم الکترونیکی آموزش‌های لازم را ببینند.


رئیس ستاد انتخابات استان لرستان تصریح کرد : در استان لرستان در شهرهای خرم آباد ، بروجرد ، کوهدشت و اخیرا پلدختر، انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در جلسه اخیر ستاد ملی کرونا مقرر شده که شروع انتخابات در روز ۲۸ خرداد از ساعت ۷ صبح تا ۲ بامداد روز شنبه ادامه داشته باشد، گفت:
در برگزاری انتخابات هر گونه مصوبه‌ای که ستاد ملی کرونا مقرر کند حکم قانون را دارد و می بایست اجرا شود.

معاون استاندار افزود :در برگزاری انتخابات به گونه‌ای عمل کنیم که وجدان ما آسوده باشد و قانون را به درستی اجرا کنیم.

دکتر ثمینی خاطر نشان کرد: افزایش شعب اخذ رای نوعی تسهیل جهت سهولت در رای دادن مردم است
و در قانون سقف مراجعه به شعبه اخذ رای ،هزار نفر تعیین شده است.

وی افزود :اگر شعبه اخذ رای بیشتر از هزار نفر مراجعه کننده داشته باشد می بایست به دو شعبه تقسیم گردد و بر این اساس وزارت کشور در انتخابات پیش رو اجازه اضافه شدن ۱۵ درصد شعب اخذ رای را به ستاد انتخابات استان داده است