سایز فونت

 

 

7911f220-86b2-4c5a-8f5d-f5ae7d2de96d.jpg

دکتر ثمینی: با تمهیدات اندیشیده شده ۴۵۳ شعبه اخذ رای تمام الکترونیک در چهار شهرستان به تمامی امکانات مجهز شده اند 

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر ثمینی در جلسه شورای اداری استان وضعیت استان را به لحاظ شرایط برگزاری انتخابات تشریح کرد .

رئیس ستاد انتخابات استان گفت: بسیار ضرورت دارد در فرصت باقی مانده تا انتخابات با بهره‌گیری از امکانات، تلاش خود را بر افزایش مشارکت مردمی در پای صندوق های اخذ رأی متمرکز کنیم .

دکتر ثمینی اظهار داشت: در شرایطی که دشمنان نظام تمام انرژی خود را برای دلسرد کردن مردم از انتخابات گذاشته‌اند، وظیفه داریم با حساسیت دو چندان برای مشارکت حداکثری و حضور مردم در انتخابات تلاش کنیم .

وی خاطرنشان کرد: تمامی زیرساخت‌ها و بسترها به لحاظ اجرایی، فنی، عملیاتی و امنیتی با تلاش و همکاری همه جانبه دست‌اندرکاران امر برای برگزاری انتخاباتی امن، سالم، بی طرفانه و قانونمند در ۲۸ خرداد ماه به خوبی فراهم شده است .

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان تاکید کرد: ناظرین، مجریان و تمامی دست اندرکاران در کمال بی طرفی، انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا را در استان برگزار کنند .

دکتر ثمینی افزود: بر اساس دستورالعمل اعلام شده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا زمان رأی گیری به منظور رعایت پروتکل های بهداشتی از ساعت ۷ صبح آغاز خواهد شد و تا ساعت ۲۴ ادامه پیدا می کند .

وی ادامه داد: با تمهیدات اندیشیده شده ۴۵۳ شعبه اخذ رأی تمام الکترونیک در چهار شهرستان به تمامی امکانات مجهز شده اند .

معاون استاندار لرستان تصریح کرد: طبق قانون انتخابات پایان مهلت تبلیغات کاندیداها تا ساعت ۷ بامداد پنجشنبه ۲۷ خرداد ماه خواهد بود و از ساعت ۷ به بعد هیچگونه فعالیت تبلیغاتی در سطح استان انجام نمی‌شود .

دکتر ثمینی بیان داشت: به منظور رعایت مباحث بهداشتی، نکاتی در قالب دستورالعمل به فرمانداران ابلاغ شده که علاوه بر اعمال آنها باید نسبت به مستندسازی و اطلاع‌رسانی در صدا و سیما و فضای مجازی اقدام صورت پذیرد .

وی ضدعفونی کردن محل اخذ رأی، علامت گذاری در زمینه رعایت فاصله گذاری اجتماعی، توجه دادن به مسائل بهداشتی و رعایت بهداشت فردی و تهیه ملزومات بهداشتی را در محل اخذ رأی از جمله اقداماتی عنوان کرد که در روز انتخابات باید اجرایی شوند .

رئیس ستاد انتخابات استان افزود: به منظور رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی، اثر انگشت درته برگ تعرفه رای با استفاده از جوهر استامپ در روز انتخابات کاملاً حذف شده و در هیچ کدام از شعب اخذ رأی حق استفاده از استامپ برای این موضوع وجود ندارد .

دکتر ثمینی از آخرین آمار احصا شده توسط سامانه ها خبر داد و گفت: تاکنون ۱۱۳۱ نفر در انتخابات شوراهای اسلامی شهری در استان با هم به رقابت خواهند پرداخت و تعداد ۷۸۲۶ نفر نیز در شوراهای روستایی کاندید هستند .

وی همچنین تعداد شعب اخذ رأی در سطح استان را اینگونه اعلام کرد: برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در لرستان تعداد ۱۸۷۱ شعبه ثابت و سیار شهری و روستایی در روز انتخابات فعالیت خواهند داشت .

معاون استاندار لرستان آمار ابلاغ شده از افرادی که در استان واجد شرایط رأی دادن هستند را ۱۵۰۱۹۶۴ نفر عنوان کرد که از این تعداد ۳۳۸۲۵ نفر نیز رأی اولی هستند .

دکتر ثمینی در پایان نکته حائز اهمیت و مورد انتظار از کاندیداهای شوراهای اسلامی شهر و روستا را رعایت و پایبندی به قانون پس از اعلام نتایج انتخابات دانست که در صورت هرگونه اعتراض به نتایج اعلام شده صرفاً باید از طریق مجاری قانونی اعتراض خود را پیگیری کنند