سایز فونت

 

7bf1ae72-3347-4008-8ded-4006cbc2686e.jpg

 

دکتر ثمینی: آراء اخذ شده توسط کاندیداهای سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در لرستان به تفکیک مشخص شد 

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان، دکتر ثمینی در مصاحبه با روابط عمومی استانداری آرا کسب شده توسط کاندیداهای ریاست جمهوری را در استان به تفکیک شخص اعلام کرد .

رئیس ستاد انتخابات استان لرستان در این مصاحبه گفت: حضور حماسه آفرین مردم غیور لرستان در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا در شرایط کرونایی که با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشتی همراه بود، برگ زرین دیگری بر افتخارات مردم استان لرستان افزودکه جای تقدیر و تشکر دارد .

دکتر ثمینی اظهار داشت: با توجه به تبلیغات وسیع دشمنان و شبکه های معاند در جهت دلسرد کردن مردم برای حضور نیافتن در انتخابات ۲۸ خرداد، شاهد مشارکت ۴۸ درصدی مردم لرستان در پای صندوق های اخذ رای بودیم .

وی تصریح کرد: بر اساس آمارهای اعلام شده از شمارش آرا سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در استان، نتایج قطعی آراء کسب شده توسط هر کدام از کاندیداها به تفکیک مشخص شد .

معاون استاندار لرستان ادامه داد: آقای سید ابراهیم رئیسی به عنوان منتخب ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری تعداد۴۱۶ هزار و سیصد و سی و نه رای معادل ۵۸/۶۹ درصد آرا لرستان را به خود اختصاص داده و به این ترتیب بیشترین رای در استان به این کاندیدا اختصاص یافته است.

دکتر ثمینی افزود: آقای محسن رضایی میرقائد به عنوان نفر دوم انتخابات ریاست جمهوری در لرستان، حائز ۱۶۰ هزار و دویست رای معادل ۲۲/۵۹ درصد، نفر سوم آقای عبدالناصر همتی تعداد ۴۵ هزار و نهصد و نود و هفت رای معادل ۶/۴۹ درصد و چهارمین نفر آقای سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی ۱۲ هزار و نهصد و سی و نه رای معادل ۱/۸۳ درصد آرا لرستان را از آن خود کرده اند .

وی خاطرنشان کرد: پس از شمارش تمامی صندوق های اخذ رای در استان، مجموع آرا حاصل آمده در سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری مجموعاً ۶۳۵ هزار و پانصد و پنجاه و یک رای صحیح و تعداد ۷۳ هزار و هشتصد و چهل و نه رای باطله در لرستان به ثبت رسیده است .

رئیس‌ ستاد انتخابات استان لرستان ضمن تبریک به منتخب ملت ایران در انتخابات ریاست جمهوری، گفت: از مردم فهیم لرستان، عوامل اجرایی، فرمانداران، بخشداران، کادر بهداشتی حاضر در شعب ، عوامل انتظامی ، امنیتی ،نظامی و تمامی افرادی که ستادانتخابات را در برگزاری یک انتخابات سالم، امن، بی طرفانه و قانونمند یاری کردند تقدیر و تشکر می کنم و برای خادمین ملت در جهت خدمت به مردم شریف و آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی آرزوی توفیق و سربلندی دارم .