سایز فونت

b_300_0_16777215_00_images_IMG_20210629_092233_369.jpg

دکتر خادمی: اعتبارات عمرانی و هزینه ای سال ۱۴۰۰ در بین دستگاه های اجرایی استان توزیع شد .

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان به ریاست دکتر خادمی، با حضور معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری، رئیس سازمان برنامه و بودجه استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط، با پیگیری و بررسی ۴ دستور کار برگزار شد .

استاندار لرستان گفت: جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان با بررسی ۴ دستور کار مهم در زمینه عملکرد کارگروه زیربنایی، عملکرد کارگروه اجتماعی، اعتبارات هزینه‌ای و تملک سرمایه ای و سایر موارد پیگیری شد .

دکتر خادمی اظهار داشت: در جلسه امروز بررسی توزیع اعتبارات عمرانی و هزینه‌ای بین دستگاه های اجرایی استان به عنوان یکی از مهمترین موضوعات مطرح شده، بررسی شد .

وی تصریح کرد: در بحث اعتبارات هزینه‌ای رقمی بالغ بر ۶۴۴ میلیارد تومان و در زمینه اعتبارات عمرانی بیش از ۲۸۰۰ میلیارد تومان اعتبار در فصول مختلف بین دستگاه های اجرایی استان توزیع شده است .

استاندار لرستان افزود: در راستای پوشش کامل استان، مدل توزیع شهرستانی و بین بخشی در زمینه اختصاص اعتبارات در دستور کار قرار گرفته است .

دکتر خادمی خاطرنشان کرد: طی روزهای آتی کمیته‌های برنامه ریزی شهرستانها تشکیل، موافقت نامه ها مبادله و تا اواخر تیرماه جاری اقدامات اجرایی پروژه های سال ۱۴۰۰ در استان آغاز خواهد شد .

وی با بیان اینکه لازم است سند آمایش تهیه شده سال ۹۲ مجدداً بازنگری و جزئیات اجرایی آن عملیاتی شود، گفت: ظرفیت های استان نباید در حد شناسایی باقی بمانند و دستگاه‌های اجرایی با ارائه راهکارها و برنامه ریزی نسبت به فعال نمودن این ظرفیت ها اقدام کنند .

نماینده عالی دولت در استان یادآور شد: دستگاه های اجرایی استان با بهره گیری از برنامه آمایش استان و مشخص کردن کاربری ظرفیتها نسبت به ارائه برنامه کاری در شهرستانها و مناطق مختلف استان اقدامات لازم را عملیاتی کنند .

دکتر خادمی با اشاره به اینکه مطرح کردن ظرفیت ها صرفاً مشکلی از استان حل نمی کند، بلکه باید با کار میدانی شرایط برای عملیاتی کردن این ظرفیت ها و پیشبرد سند آمایش فراهم آید، خاطرنشان کرد: در رابطه با اجرای پروژه ها باید در نظر داشت که این پروژه چه تاثیری بر آینده منطقه می گذارد و به موازات اجرای این طرح چه طرح های دیگری لازم است عملیاتی گردد .

 

🇮🇷 اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید