سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_Khabar1400_IMG-20210720-WA0022.jpg

 

دکتر نمکی در سفر به استان لرستان و در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا گفت:
خوشبختانه استان لرستان در مدیریت بیماری کرونا یکی از استان‌های بسیار موفق در کشور بوده است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان دکتر نمکی وزیر محترم بهداشت در مصاحبه با روابط عمومی اظهار کرد :

امروز در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در استان لرستان حضور یافتیم و ضمن ارزیابی گزارشات عزیزان از همدلی همراهی و وفاقی که در استان وجود دارد تشکر کردیم .
وزیر بهداشت گفت: خوشبختانه استان لرستان در مدیریت بیماری کرونا یکی از استان‌های بسیار موفق بوده است و میزان بیماران بستری ،میزان مرگ و میر نسبت به ابتلاء در سطح استان، تعداد تست ها و پیگیری هایی که در این رابطه داشته اند، بسیار خوب و چشمگیر بوده است.

دکتر نمکی افزود: در این جلسه ضمن تشکر از همکارانمان در استان لرستان ، توصیه‌هایی برای توسعه کلینیک های سرپایی و بیمار یابی با همراهی سازمان بسیج و طرح شهید سلیمانی ارائه شد.
وزیر بهداشت با اشاره به بازدید از پایگاه واکسیناسیون گفت : هر چه سرعت واکسیناسیون و تعداد پایگاه ها در لرستان افزایش یابد ما واکسن مورد نیاز را تامین خواهیم کرد.

دکتر نمکی خاطرنشان کرد: تعدادی از پروژه ها امروز افتتاح شده و در یکسال گذشته بیش از ۶ یا ۷ دستگاه سی تی اسکن و ام ار آی برای استان ارسال شده است و برای تجهیز تختهای icu امکانات لازم را تقریباً دو برابر کرده ایم و انشاالله برای تکمیل بیمارستان نیایش و برخی از بیمارستان های نیمه کاره استان اعتبارات خوبی در حال تصویب است.

وی افزود: در حال حاضر یک و نیم تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت در استان داریم که متوسط کشوری ۱/۶ تخت است و اگر انشاالله این کمک ها برای تجهیز تخت های جدید انجام شود، نرم تخت های استان از نرم متوسط تخت های کشوری هم بیشتر خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته واکسیناسیون از مرز ۴۰۰ هزار نفر گذشته است، گفت : قولی را که به مردم داده بودیم که از مرز ۴۰۰ هزار نفر عبور کنیم دیروز تجربه کردیم و از امروز امیدواریم با افزایش تعداد مراکز واکسیناسیون رکورد های بهتری را ثبت کنیم.

وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی امروز بواسطه اقدامات ارزشمند و قابل قبول دکتر خادمی در ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا، واکسیناسیون گروه های سنی هدف، فعال نمودن واحدهای تولید ملزومات بهداشتی استان و اجرای دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با کرونا، با اهدا لوح سپاس از دکتر خادمی تقدیر کرد .

 


🌐 Lorestan-news.ir

⏰ سه شنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۰

🇮🇷 اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید