سایز فونت

b_300_0_16777215_00_images_IMG_20210908_121104_191.jpg

دکتر ثمینی در جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و خانواده بر ضرورت همکاری دستگاه‌های اجرایی برای رفع مشکلات اجتماعی تاکید کرد .

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان ششمین جلسه کارگروه اجتماعی، فرهنگی، سلامت، زنان و امور خانواده به ریاست دکتر ثمینی، با حضور مدیر کل امور اجتماعی، مدیر کل امور بانوان و سایر اعضاء با دو دستور کار :« رونوشت وقایع حیاتی در سال ۹۹» و« ممنوعیت استفاده از کالاهای آسیب رسان به سلامت جامعه» به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید .

 

 معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری در حاشیه این جلسه گفت: گزارش های ارائه شده در خصوص آمار ثبت وقایع حیاتی بایستی به سمت کار های تخصصی و علمی شدن حرکت کند .

 

دکتر ثمینی اظهار داشت: باید با کمک دستگاه های اجرایی حاصل تحقیقات میدانی را برای بهبود شاخص های آماری به کارگروه مربوطه ارائه دهیم تا به نقطه مطلوب برسیم.

 

وی در ادامه تصریح کرد: تمام تلاش ها در جهت حذف موانع و تسهیل کننده شرایط باشد تا کیفیت فعالیت ها برای افزایش فرزند آوری، ازدواج آسان و کاهش فوت و معضل طلاق افزایش یابد . 

 

معاون استاندار لرستان حرکت به سمت پیر شدن و خروج از جوان بودن جمعیت کشور را یک نوع خطر و تهدید دانست و بیان داشت: لازم است راهکار های مؤثر برای این موضوع کشف و ارائه شود و همراهی و همکاری همه دستگاه ها، بخصوص سازمان تبلیغات و روحانیت نقش مؤثری در این زمینه دارد .

 

دکتر ثمینی به موضوع ممنوعیت استفاده از کالاهای آسیب رسان و تاثیر منفی آنها بر سلامت جامعه پرداخت و افزود: دانشگاه علوم پزشکی لیست این کالا ها را به صدا و سیما، فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر دستگاه های متولی ارسال و تبلیغات و فرهنگ سازی مناسب برای مردم در این زمینه به عمل آید .

 

 وی در پایان اظهار داشت : دانشگاه علوم پزشکی بعنوان متولی اصلی و مسئول شورای سلامت استان، نظارت لازم را بر موضوع نظافت و بهداشت شهرستان های استان بعمل آورده و هرکجا دستگاهی در انجام وظایفش کوتاهی داشت، متخلفین به مراجع نظارتی معرفی تا برخورد های لازم بعمل آید .

 

 اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید