سایز فونت

 

b_300_0_16777215_00_images_IMG_20210911_132608_472.jpg

 

دکتر ثمینی در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا از فراهم آمدن شرایط واکسیناسیون برای هم استانی ها خبر داد و خواستار حضور مردم در مراکز واکسیناسیون در رابطه با تزریق واکسن شد . 

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل استانداری لرستان جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا به ریاست دکتر رئیسی، با حضور استانداران و مسئولین سراسر کشور به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد و متعاقب آن جلسه ستاد استانی به ریاست دکتر ثمینی با موضوع آخرین وضعیت استان به لحاظ بیماری کرونا ادامه یافت . 

 

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در این جلسه گفت: با تمهیدات اندیشیده شده، واکسیناسیون با سرعت مناسبی در کشور در حال انجام است و شرایط برای تزریق واکسن در استان نیز به خوبی مهیا است .

 

دکتر ثمینی اظهار داشت: گزارشات واصله توسط دانشگاه علوم پزشکی حکایت از آن دارد که برخی از هم استانی ها از تزریق واکسن استقبال نمی کنند که مجدانه از آنها می خواهیم با حضور در مراکز تعیین شده، نسبت به انجام واکسیناسیون به موقع اقدام کنند . 

 

وی تصریح کرد: طبق پیش بینی ستاد ملی مقابله با کرونا احتمال مواجه با پیک بعدی کرونا موسوم به ویروس جهش یافته لامبدا طی ماه های آتی در کشور زیاد است که این موضوع ضرورت انجام واکسیناسیون گروه های سنی را بیشتر می کند و مردم نیز باید به این نکته توجه داشته باشند .

 

معاون استاندار لرستان افزود: علی رغم آنکه لرستان در موضوع مرگ بر اثر ویروس کرونا نسبت به میانگین کشوری در رده های پایین تری قرار گرفته است اما متاسفانه در یک ماه اخیر آمار استان افزایشی بوده و حتی مرگ ۱۴ الی ۱۵ نفر در روز نیز به ثبت رسیده که این موضوع نشان از یک هشدار جدی دارد و مردم باید بیش از پیش نسبت به رعایت پروتکل های بهداشتی اهتمام داشته باشد .

 

دکتر ثمینی ادامه داد: با توجه به دستورالعمل های ابلاغی ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر رعایت پروتکل های بهداشتی در تمامی رده ها، اما گزارشات واصله از عدم اعمال نظارت ها بر برخی مشاغل و اصناف مانند باشگاه های ورزشی حکایت دارد که تاکید می‌شود موضوع رعایت پروتکل های بهداشتی و اجرای مصوبات ستاد مقابله با کرونا توسط دستگاه های عضو ستاد با جدیت بیشتری پیگیری شود . 

 

وی همچنین تاکید کرد: بر اساس دستورالعمل های ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا و با توجه به شرایط قرمز کرونایی حاکم بر لرستان، کماکان ترددها به استان با جریمه همراه خواهد بود و از هموطنان میخواهیم در ایام پایانی شهریور از انجام سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند .

 

اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید