سایز فونت

b_300_0_16777215_00_images_Doc-amriyeh_66666.jpg

 

وزیر کشور گفت: لرستان ظرفیت‌های مهمی دارد که توجه به آن‌ها جزو کارهای مهمی است که در کشور باید انجام شود تا اقتصاد استان شتابان جلو برود و نرخ بیکاری آن پایین بیاید.

دکتر وحیدی، دوشنبه، ۱۲ مهر،  در حاشیه مراسم تودیع و معارفه استاندار لرستان و درجمع خبرنگاران، اظهار کرد: سدهایی در لرستان وجود دارد که در ساخت ان‌ها تأخیر شده که باید با سرعت بیشری اجرا شود که استان از منافع بیشتری از نظر آب برخوردار شود.

وی ادامه داد: در حوزه صنعت طرح‌های نیمه‌تمام و راکدی در استان وجود دارد که بعضاً به تملک بانک‌ها درآمده‌اند و باید سریع‌تر آزاد شود که بخشی در انتهای راه است و بخشی باید تکمیل شود که می‌تواند برای استان مهم باشد.

وزیر کشور با اشاره به این‌که زیرساخت‌های استان باید برای جلب سرمایه‌گذاری‌ها باشد، عنوان کرد: فضای کار باید روان‌تر و تثبیت شود و برای سرمایه‌گذار جدید هیچگونه زمان اضافه‌ای را تحمیل نکند.

وی ادامه داد: برای گردشگری و فضا و طبیعت زیبای استان، هم فضا باید تکمیل شده و هم این ظرفیت معرفی شود.

دکتر وحیدی تصریح کرد: لرستان ظرفیت‌های مهمی در حوزه دامپروری و داروهای گیاهی دارد و می‌تواند بخش زیادی از گوشت مورد نیاز کشور و نیازهای کشاورزی را تأمین کند که جزو کارهای مهمی است که در کشور باید انجام شود تا اقتصاد استان شتابان جلو برود و نرخ بیکاری آن پایین بیاید.

وحیدی با اشتاره به وقوع زلزله امروز بیان کرد:زلزله چهارمحال و بختیاری در خارج از بخش مسکونی بوده و بیشتر عشایرنشین هستند، تلفاتی نداشتیم و مشکل خاصی نبوده و از لحظات ابتدایی اکیپ‌های امدادی در محل حضور پیدا کردند و مشغول گشت هستند.

وزیر کشور با بیان این‌که همواره سیاست ما سیاست همسایگی است و ما بهترین روابط را با همسایگان می‌خواهیم، عنوان کرد: این رابطه خوب ما با همسایگان را دشمنان ما به خصوص رژیم صهیونیستی و آمریکا که در منطقه فعال هستند نمی‌خواهند و می‌خواهند بین ما تفرقه بیاندازند، باید خیلی عاقلانه نگاه کرد، روابط دیرینه وتاریخی دو ملت بسیار مهم است و باید آن‌ها را ارج نهاد و ما همواره دست دوستی را به سمت همه همسایگان دراز خواهیم کرد.

وی در رابطه با انجام رزمایش‌های نظامی در مرزهای کشور، بیان کرد: نیروهای مسلح همواره توان خود را به آزمایش می‌گذارند و پیام این رزمایش‌های ما اضافه بر آمادگی خودمان پیام به دشمنان ماست، پیام رزمایش‌های ما برای دوستان ما پیام دوستی و تحیت و برای دشمنان ما پیام آمادگی و قدرت ما و دوری آن‌ها از مرزهای ماست.

 

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید