سایز فونت

b_300_0_16777215_00_images_Doc-amriyeh_98.jpg

 

ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا به ریاست دکتر ثمینی و با حضور اعضاء تشکیل جلسه داد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری لرستان معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در جلسه ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا اظهار داشت با توجه به رعایت پروتکل های بهداشتی و افزایش واکسیناسیون در سطح کشور و اتفاقات خوبی که در این زمینه به وقوع پیوسته است ، وضعیت رنگ بندی شهرها در کشور متغیر شده و در استان لرستان نیز به تبع شرایط مطلوب تری ایجاد شده است.

نایب رئیس ستاد استانی مقابله با بیماری کرونا در خصوص رنگ بندی شهرستانهای استان افزود: در استان لرستان در شهرستان های کوهدشت و بروجرد وضعیت آبی است و شهرستان پلدختر از وضعیت قرمز به نارنجی و سایر شهرهای استان در وضعیت زرد قرار دارند و در مجموع وضعیت استان مناسب است.

دکتر ثمینی با اشاره به فصل سرما و ضرورت واکسیناسیون اظهار داشت: لازم است در سطح استان از فرایند واکسیناسیون استقبال مناسبی صورت پذیرد و این موضوع جدی تر گرفته شده و با توجه به شرایط خوبی که حاصل شده آن دسته از افرادی که تاکنون واکسن نزده اند حتماً نسبت به انجام واکسیناسیون اقدام نمایند.

معاون استاندار با اشاره به موضوع بازگشایی مدارس گفت: خوشبختانه دانش‌آموزان تا حدود زیادی دوز اول را تزریق کرده و در حال تزریق دوز دوم هستند و لازم است فرهنگیان محترمی که تاکنون به دلایلی واکسیناسیون را انجام نداده اند اگر محدودیت پزشکی ندارند به این مهم عمل کنند تا با اپیدمی و شیوع بیماری مواجه نشویم.

دکتر ثمینی با تاکید بر ضرورت واکسینه شدن ناوگان حمل و نقل و سرویس مدارس بر رعایت پروتکل های بهداشتی در مسیر خانه و مدرسه تاکید کرد.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در پایان با تاکید بر بحث نظارت بر فعالیت مدارس گفت: موضوع نظارت با جدیت در مدارس اعمال شده و تذکرات لازم به صورت مکتوب به آموزش و پرورش ارسال می شود و دستگاه تعلیم و تربیت موظف است در جهت رفع نواقص اقدام کند.

وی تصریح کرد: در صورت وجود نواقص در یک مرکز آموزشی آن مدرسه تعطیل خواهد شد زیرا سلامت دانش آموز و معلم در اولویت اول ماست و چنانچه پروتکل های بهداشتی رعایت نشده باشند از طرف ستاد استانی قابل پیگیری خواهد بود.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید