تشکیل صندوق کارآفرینی امید با مشارکت واحدهای سنگبری استان

on .


استاندار لرستان گفت: با رایزنی های انجام شده صندوق کارآفرینی امید نسبت به تشکیل صندوق ویژه صنایع کوچک و متوسط سنگ استان و پرداخت تسهیلات به صاحبان این صنعت اعلام آمادگی کرده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه بررسی مشکلات واحدهای سنگ استان افزود: با راه اندازی این صندوق بخشی از مشکلات صنایع سنگ استان برطرف می شود.


وی گفت: مبالغ بسیاری از سرمایه بانکها به عنوان تسهیلات پرداخت شده و این افراد تمایلی به بازپرداخت این منابع را ندارند اما در صورت شکل گیری این صندوق، با توجه به اینکه بخشی از سرمایه آن توسط صنعتگران تامین می شود بازپرداخت تسهیلات با توجه بیشتری صورت می گیرد.


وی با اشاره به اهمیت ویژه صنعت سنگ در رونق اقتصادی لرستان تصریح کرد: متولیان و دستگاههای اجرایی مربوطه موظفند موانع توسعه صنعت سنگ لرستان را برطرف نموده  و زیرساختهای لازم جهت ارتقاء این صنعت را فراهم کنند.


وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده چنانچه صندوق کارآفرینی امید با مشارکت 49 درصدی صاحبان صنعت سنگ تشکیل شود تسهیلات مناسبی از طریق این صندوق با نرخ چهاردرصد به فعالان این صنعت پرداخت می شود.


***نبود بخش خصوصی قوی از چالش های پیش روی توسعه لرستان است


نماینده عالی دولت در لرستان همچنین با اشاره به عدم فعالیت بخش خصوصی توانمند در استان گفت:نبود بخش خصوصی قوی از نگرانی ها و چالش های پیش روی توسعه لرستان است.


بازوند با بیان اینکه بخش خصوصی استان درگیر سازو کارهای سیستم بانکی است، افزود: لازمه پیشرفت لرستان ضرورت تقویت بخش خصوصی بوده و تحقق این مهم زمانبر و مستلزم صرف هزینه های مادی و معنوی می باشد.


بازوند اضافه کرد: با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر درون زا بودن اقتصاد بر مبنای اقتصاد مقاومتی، بخش خصوصی استان باید با همت خود به صورت مضاعف تقویت شود چراکه در شرایط فعلی از بخش خصوصی و هلدینگ های اقتصادی سایر استانها در روند توسعه استان استفاده شده است.


وی با اشاره به اینکه تنها راه تقویت بخش خصوصی مشارکت دوچندان این بخش است افزود: الگوی توسعه دولتی طی 36 سال گذشته در لرستان موثر نبوده و ازاین رو در دو سال گذشته اقتصاد مقاومتی و تقویت بخش خصوصی به عنوان نسخه شفابخش توسعه استان در دستور کار قرار گرفته است.


در این جلسه مشکلات مالیات بر ارزش افزوده، مشکل زیرساختهای مورد نیاز واحدهای صنعتی از جمله واحد شهرک تخصصی سنگ خرم آباد از جمله برق، گاز، مخابرات و راه دسترسی بررسی و برای رفع آن تصمیم گیری شد.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.