استاندار لرستان: موسسات غیردولتی می توانند نقش مهمی در محرومیت زدایی از دلفان داشته باشند

on .

استاندار لرستان گفت: موسسات غیردولتی مانند بنیاد مستضعفان، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء می توانند در یک برنامه پنج ساله نقش مهمی در محرومیت زدایی از شهرستان دلفان به ویژه بخش محروم کاکاوند و دهستان میربگ جنوبی داشته باشند.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، هوشنگ بازوند در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان لرستان در سالن جلسات فرمانداری دلفان افزود: این مناطق هنوز مشکل راه ارتباطی، آب آشامیدنی و اشتغال دارند.
وی اظهار کرد: بخش خصوصی به دلیل نبود برخی زیرساخت ها حاضر به سرمایه گذاری در مناطق محروم نیست و دولت نیز با توجه به وضعیت اعتباری و اصل 44 نمی تواند در مدت کوتاهی سرمایه گذاری کند لذا در این شرایط وظیفه موسسات غیر دولتی سنگین است.
استاندار لرستان با قدردانی از فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء (ص) گفت: سردار عبدالهی فرمانده این قرارگاه بومی لرستان است و لازم است صمیمانه از او به خاطر همکاری در اجرای طرح های زیرساختی و محرومیت زدایی لرستان قدردانی کنم.
وی افزود: امید است قرارگاه خاتم الانبیاء محرومیت زدایی بخش های محروم شهرستان دلفان را نیز بر عهده بگیرد.
بازوند تخصیص آب بهای استان را حق مسلم مرمدم لرستان دانست و گفت: میانگین اراضی آبی در لرستان 23 درصد و در شهرستان دلفان هفت درصد است در حالی که این میانگین در کشور 45 درصد می باشد.
وی افزود: سالانه هفت تا 10 میلیارد مترمکعب خروجی آب از استان لرستان داریم که برای توسعه استان نیازمند تخصیص آب هستیم و این آمار نشان دهنده حق مسلم مردم لرستان از آب است.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.