استاندار لرستان: سلسله و دلفان جزو 11 شهرستان دارای مشکلات زیرساختی کشور هستند

on .

استاندار لرستان با بیان اینکه شهرستان های سلسله و دلفان از نبود زیرساخت های اقتصادی و عمرانی رنج می برند، گفت: این شهرستان ها جزو 11 شهرستانی هستند که در شورای اجتماعی به عنوان شهرستان های دارای مشکلات زیرساختی شناخته شده اند.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان ، هوشنگ بازوند در نشست شورای اداری شهرستان سلسله در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان افزود: این شهرستان ها از مشکل بیکاری نیز رنج می برند.
وی در خصوص اجرای طرح کریدور شماره 10 گفت: این طرح از مرز بازرگان آغاز و از شهر ایلام به بندر امام متصل می شود که محور خرم آباد به نورآباد آن به دلیل کمبود اعتبارات تعطیل شده است.
استاندار لرستان افزود: انتظار می رود هیات دولت به ویژه وزیر راه و شهرسازی نگاه ویژه ای برای برطرف شدن مشکلات پیش روی این طرح داشته باشند.
وی با اشاره به انجام 36 طرح اقتصاد مقاومتی با اعتبار 108 میلیارد تومان در شهرستان سلسله تصریح کرد: در اجرای این طرح ها از منابع بانکی و تسهیلات عمرانی استفاده می شود.
بازوند خاطرنشان کرد: برای اجرای این طرح ها تاکنون 68 میلیارد تومان از منابع بانکی پرداخت شده است و برای اتمام آنها به کمک نیاز داریم.
وی با اشاره به وجود جوانان تحصیلکرده و بیکار در شهرستان سلسله افزود: شهرستان سلسله علاوه بر فقدان زیرساخت های عمرانی و اقتصادی در زیرساخت های ICT و IT نیز با مشکل مواجه است.
وی در خصوص ظرفیت های گردشگری شهرستان سلسله گفت: این شهرستان اکوتوریسم و ژئوتوریسم را دارد اما از خلا اینترنت برای گردشگران رنج می برد.
استاندار لرستان با تاکید بر اینکه زیرساخت ICT برای شهرستان سلسله حتی از زیرساخت های عمرانی مهمتر است، تصریح کرد: انتظار داریم اینترنت نسل چهار در این شهرستان نصب شود.
وی طرح تونل اسپژ را از مطالبات جدی و به حق مردم شهرستان سلسله دانست و افزود: این تونل فاصله شهرستان سلسله با تهران را 100 کیلومتر کمتر می کند و تاکنون بخش هایی از آن نیز اجرا شده است.
وی گفت: در حال حاضر با نبود اعتبارات مواجه هستیم و امیدواریم هیات دولت به ویژه وزیر راه و شهرسازی نگاه ویژه ای برای تخصیص اعتبار و برطرف شدن مشکلات این طرح حیاتی در شهرستان سلسله داشته باشند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.