استاندار لرستان: بخش خصوصی از سرمایه گذاری در حوزه آی سی تی لرستان استقبال می کند

on .

استاندار لرستان گفت: بخش خصوصی از مشارکت و سرمایه گذاری در حوزه آی سی تی لرستان استقبال می کند.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، هوشنگ بازوند در کارگروه توسعه صادرات و شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در استانداری لرستان افزود: حضور کمرنگ هلدینگ ها و بخش خصوصی آی سی تی در استان لرستان مشهود است.
وی اضافه کرد: بخش خصوصی برای حضور در این بخش تمایل دارد ولی برای این کار نیازمند حمایت و کمک دولت است.
استاندار لرستان گفت: برنامه سرمایه گذاری اپراتورها در لرستان نامشخص است و بخش خصوصی در این حوزه نیز تمایل به مشارکت و سرمایه گذاری دارد.
وی با بیان اینکه فعالیت با تسهیلات 18 درصد برای بخش خصوصی کار دشواری است، افزود: سرمایه در گردش های یک ساله برای بخش خصوصی توسط بانک ها برای اغلب طرح ها کفایت نمی کند.
بازوند اظهار کرد: تقاضا می شود سرمایه در گردش تولیدکنندگان بخش خصوصی 2 ساله لحاظ شود.

** 140 میلیون دلار صادرات غیر نفتی در لرستان انجام شده است
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان نیز در این کارگروه گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون 140 میلیون دلار صادرات غیرنفتی در لرستان انجام شده که این میزان صادرات نسبت به مدت مشابه سال قبل 36 درصد افزایش یافته است.
مهرداد غضنفری افزود: میزان صادرات لرستان در سال 92 حدود 86 میلیون دلار و در سال 93 حدود 97 میلیون دلار بوده است در حالیکه پارسال 193 میلیون دلارصادرات غیر نفتی در استان انجام شده و پیش بینی می شود امسال این میزان به 218 میلیون دلار برسد.
وی اظهار کرد: میزان واردات استان لرستان در سال جاری 44 میلیون دلار بوده که این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 15 درصد کاهش یافته است.
معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان افزود: تراز تجاری لرستان 216 درصد رشد داشته است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.