استاندار: پویایی اقتصادی لرستان با اعطای مشوق به بخش خصوصی امکانپذیر است

on .

استاندار لرستان گفت: آوار برداری اقتصادی در لرستان پس از دهها سال رتبه نخست بیکاری کشور آسان نبوده که این مهم با اعطای مشوق های اساسی به بخش خصوصی امکانپذیر است.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری لرستان در محل استانداری افزود: آوار برداری افتصادی نیازمند هزینه و سرمایه گذاری های بسیار سنگین است که دولت به تنهایی قادر به انجام آن نیست.
وی با تاکید بر تخصیص وام کم بهره به سرمایه گذاران در استان های محروم اظهار کرد: ۳۵ تا ۴۰ درصد سپرده های بانکی استان در اختیار بانکهای خصوصی است و کنترل این بانکها در اختیار استان نیست.
استاندار لرستان گفت: معضل خروج سرمایه های توسط بانک های خروجی باید حل شود چرا که پس انداز مردم در این نهاد ها برای سرمایه گذاری در خارج از استان هزینه می شود.
بازوند با اعلام رضایت از عملکرد بانک های دولتی لرستان گفت: این بانک ها به 82 درصد تعهدات خود عمل کرده اند و در همگاری با استان برای اجرای سیاست های اقتصادی موفق بوده اند.
وی بر ضرورت توجه به لرستان در ستاد تسهیل کشور گفت: استان پایلوت اقتصاد مقاومتی بوده و باید در این راستا توجه بیشتری به آن صورت گیرد.
استاندار لرستان همچنین اضافه کرد: مشکل روستاییان با تسهیلات 18 درصدی حل نمی شود و البته برای دریافت همین تسهیلات نیز در تامین تضامین و وثائق اولیه مشکل دارند.

***خسارت 300 میلیاردتومانی سیل در لرستان و عدم تخصیص آب توسط وزارت نیرو
بازوند همچنین خواستار توجه بیشتر وزارت نیرو به لرستان شد و افزود: کشاورزی ظرفیت بزرگ لرستان است اما با برخوردهای سخت گیرانه وزارت نیرو نمی توان از این توانمندی استفاده کرد.
وی گفت: سالانه حدود سه هزار میلیارد ریال خسارت جبران نشده سیل به لرستان وارد می شود و این در حالیست که بسیاری از کشاورزان مشکل چند لیتر آب دارند که تخصیص داده نمی شود.
استاندار لرستان همچنین گردشگری را از دیگر ظرفیت های استان برشمرد و افزود: زیرساخت های مخابراتی لازم در مناطق گردشگری ایجاد و نقاط کور تلفن همراه نیز رفع شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.