درخواست استاندار لرستان از وزیر راه و شهرسازی برای پروژه ملی تونل اسپژ

on .

استاندار لرستان گفت: اجرای کریدور شماره ۱۰ با کمبود اعتبار مواجه شده است.

به گزارش روابط عمومي استانداري لرستان، مهندس هوشنگ بازوند در جلسه شورای اداری شهرستان سلسله اظهار کرد: در حال حاضر اجرای کریدور شماره 10 که از مرز بازرگان شروع می‌شود و از خرم‌آباد به نورآباد نیز می‌گذرد با کمبود اعتبارات مواجه شده است؛ انتظار می‌رود وزیر راه و شهرسازی نگاه ویژه‌ای برای برطرف شدن مشکلات پیش‌روی این پروژه داشته باشند.

وی با بیان اینکه شهرستان‌های سلسله و دلفان جز یازده شهرستانی هستند که در شورای اجتماعی به عنوان شهرستان‌هایی که دارای مشکلات بیکاری و نبود زیرساخت‌ها هستند شناخته شده‌اند، افزود: 36 پروژه اقتصاد مقاومتی با اعتبار 108 میلیارد تومان در شهرستان سلسله در حال انجام است و در اجرای این پروژه‌ها از منابع بانکی و تسهیلات عمرانی استفاده می‌شود.

بازوند ادامه داد: برای اجرای این پروژه‌ها تاکنون 68 میلیارد تومان منابع بانکی پرداخت شده و در این بخش نیز به کمک برای اتمام پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان نیاز داریم.

استاندار لرستان بیان کرد: این شهرستان‌ جوانان تحصیل‌کرده و بیکار زیادی دارد و علاوه بر نبود زیرساخت‌های عمرانی و اقتصادی در زیرساخت‌های ICT و IT هم دارای مشکل است.

وی تونل اسپژ را به عنوان یکی از مطالبات جدی مردم شهرستان سلسله عنوان کرد و افزود: این تونل فاصله این شهرستان را با تهران، صد کیلومتر کمتر می‌کند و تاکنون بخش‌هایی از آن نیز اجرا شده است اما در حال حاضر با نبود اعتبارات مواجه شده که امیدواریم وزیر راه و شهرسازی مشکلات تخصیص اعتبار این پروژه حیاتی را برطرف کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.