معاون استاندار لرستان: موسسات و بانک های خصوصی لرستان مکلف به درنظر گرفتن مصلحت استان هستند

on .

معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان گفت: موسسات و بانک های خصوصی لرستان که سپرده های مردم استان را در اختیار دارند مکلف به در نظرگرفتن مصلحت استان هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهرداد غضنفری در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: این بانک ها اختیار دریافت هر اندازه وجه و سپرده از مردم استان را دارند اما در خصوص چگونگی هزینه کرد آن در استان بی اختیار هستند و باید از تهران و یا سایر شعبه ها برای آنان تصمیم گیری شود.
وی اظهار کرد: استاندار لرستان در نامه ای به بانک مرکزی اعلام کرده است که این بانک ها به رغم لازم الاجرایی بودن مصوبه ستاد تسهیل تولید از پرداخت تسهیلات امتناع می کنند.
معاون امور اقتصادی و توسعه منابع انسانی استانداری لرستان افزود: ظرفیت هایی از سال های گذشته تاکنون به صورت نیمه کاره در استان لرستان وجود دارد که نه تنها به سرانجام نرسیده اند بلکه به مانعی برای صدور مجوزها و اجرای طرح های جدید تبدیل شده اند.
وی گفت: تسهیلات پرداختی بانک ها باید در راستای بازخورد مثبت و تولید، پرداخت و هزینه شود در غیر اینصورت شاهد هدررفت منابع خواهیم بود.
غضنفری اضافه کرد: با توجه به اینکه سامان کاشی بروجرد مصوبه ملی ستاد تسهیل دارد باید تا 30 فروردین ماه سال آینده به این مجموعه مهلت مالیاتی داده شود تا با دریافت تسهیلات، بدهی خود را پرداخت کند.
وی با بیان اینکه 44 درصد کل مصوبات ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در سال جاری اجرا شده است، اظهار کرد: از ابتدای امسال، 93 جلسه رسمی و داخلی این ستاد با 541 مصوبه تشکیل شده است.
وی افزود: 12 مصوبه معادل 2.2 درصد به دلیل پیگیری نکردن دستگاه های اجرایی و 57 مورد معادل 11 درصد به دلیل پیگیری نکردن متقاضیان اجرا نشده است.
غضنفری تعداد مصوبات در دست اقدام را 232 مورد معادل 48.2 درصد عنوان کرد و افزود: لرستان رتبه برتر را در پرداخت تسهیلات رونق تولید از نظر درصد اعتبار اختصاص یافته نسبت به سهمیه جذب شده کسب کرده است.
وی گفت: مقایسه آماری بیانگر ایجاد تحول مثبت در راستای رونق تولید و اشتغال در استان لرستان است که نمود این تحول را می توان در کاهش نرخ بیکاری مشاهده کرد.
در این نشست مشکل 20 واحد تولیدی، صنعتی و کشاورزی بررسی شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.