تاکید استاندار لرستان: صادرات سنگ استان تا پایان سال به ٨ درصد برسد

on .

استاندار لرستان گفت: صادرات سنگ استان تا پایان سال به ٨ درصد برسد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس هوشنگ بازوند در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان اظهار کرد: ۴۰۰ واحد سنگبری در لرستان وجود دارد که از این تعداد ۳۲۰ واحد فعال، ۵۰ واحد نیمه فعال و مابقی تعطیل هستند، این واحدها با ۴۰ درصد ظرفیت خود فعالیت دارند.

وی بیان کرد: باید تا پایان امسال ظرفیت فعالیت سنگبری‎های استان به ۵۰ درصد برسد.

استاندار لرستان با بیان اینکه در کشور و لرستان تولیدکنندگان مطلقا به فکر بازار کار نیستند، افزود: متاسفانه بخش خصوصی نیز عجول است و می‌خواهد زود به جمع‌بندی برسد و پولی که برای بخش تولید به او پرداخت می‌کنیم صرفا در ساختمان سازی و دفتر کار و... هزینه می‌شود و اینجاست که خط تولید جوابگو نیست.

بازوند بر تامین سرمایه در گردش برای واحدهای تولیدی مشکل دار تاکید کرد و با بیان اینکه اعتباراتی که باید این واحدها داده شود ۲۰ درصد افزایش یابد، اضافه کرد: ظرفیت‌های مورد نیاز برای پایانه‎های صادراتی سنگ شناسایی شوند، همچنین وضعیت پایانه سنگ تعیین تکلیف شده و بانکی نیز برای تامین تسهیلات واحدهای سنگ بری استان اعلام آمادگی کند.

نماینده عالی دولت در استان احداث سنگبرهای مدرن در استان را یک ضرورت برشمرد و با اشاره به اینکه تا پایان سال ۲ واحد سنگ‌بری مدرن در استان احداث خواهدشد، بیان کرد: در فروردین یا اردیبهشت ماه سال آینده نمایشگاه سنگ در بروجرد افتتاح خواهد شد.

وی گفت: متاسفانه صادرات را کاری عادی می‌دانیم در حالیکه این مهم کاری کاملا تخصصی است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ۴ درصد صادرات غیرنفتی استان را سنگ تشکیل می‎دهد، افزود: صادرات سنگ استان باید تا پایان سال به ٨ درصد برسد.

بازوند تاکید کرد: همچنین دانشگاه لرستان نسبت به ایجاد پژوهشکده سنگ اقدامات لازم را به انجام برساند

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.