استاندار لرستان: 90 درصد روستاهای حوزه سد معشوره آزادسازی می شود

on .

استاندار لرستان از تعدیل در تخصیص سد معشوره خبر داد و گفت: با توجه به این تعدیل به زودی حدود 90 درصد از روستاهای حوزه سد معشوره تا حداکثر 10 روز دیگر آزادسازی می شود.

 
به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان،  هوشنگ بازوند در جریان بازدید از دهستان محروم قلایی شهرستان سلسله به همراه جمعی از مسئولان استان لرستان افزود: اهالی این روستاها می توانند از امکانات زیرساختی و دریافت تسهیلات نوسازی مسکن بهره مند شوند.

وی اظهار کرد: از هیچ تلاشی برای رفع مشکلات منطقه قلایی سلسله با هدف استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت های منطقه دریغ نمی شود.
استاندار لرستان از ایجاد شرایط در منطقه قلایی برای استفادهه از سرمایه های این منطقه خبر داد و افزود: اداره راه و شهرسازی سلسله برای رفع مشکلات حوزه راه منطقه تا پایان سال جاری استعلام ها، مطالعات و مشکلات 12 کیلومتر راه شکافی منطقه را بررسی و در سال 96 عملیات راه شکافی آن را انجام می دهد.
وی گفت: اداره راه و شهرسازی با تامین اعتبار لازم 20 کیومتر از 63 کیلومتر راهی که نیاز به زیرسازی دارد را در سال 1396 زیرسازی کند.
بازوند در خصوص مشکلات اهالی منطقه قلایی با اداره منابع طبیعی برای زراعت زمین های شیب دار اظهار کرد: این اداره باید با تنظیم درخواست و ارسال به استانداری برای رسیدگی قضایی به موضوع و رفع مشکلات اهالی منطقه اقدام کند.
وی از تامین 50 درصد اعتبار مورد نیاز برای تکمیل خوابگاه مجتمع شبانه روزی عدل آباد خبر داد و افزود: اداره راه و شهرسازی برای گازرسانی به روستاهای این دهستان به اداره گاز اجازه دهد عملیات گازرسانی از حریم راه عبور کند چراکه 80 درصد عملیات گازرسانی به این روستاها انجام شده است.
استاندار لرستان در این بازدید درخصوص پرداخت وام 300 میلیون ریالی با بهره چهار درصد برای ایجاد اشتغال به کارآفرینان منطقه از سوی صندوق توسعه کارآفرینی امید قول مساعد داد مشروط بر اینکه تسهیلات گرفته شده در همین منطقه هزینه شوند.
وی همچنین درخصوص انجام کارهای لازم برای احداث اورژانس 115 در دهستان قلایی قول مساعد داد.
بازوند از فرماندار سلسله خواست مصوبات این جلسه را تنظیم و هر ماه برای رسیدن به نتیجه، پیگیری مصوبات را به استاندار گزارش دهد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.