استاندار لرستان: عملیاتی شدن بیش از 70درصد از تعهدات برنامه های اقتصاد مقاومتی در لرستان

on .

استاندار لرستان گفت: به بیش از 70 درصد از تعهدات برنامه های اقتصاد مقاومتی در استان عمل شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در سی و دومین گردهمایی ائمه جمعه استان لرستان در دفتر نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی در لرستان باید 663 پروژه به اتمام برسد گفت: اعتبار لازم برای اجرای این پروژه ها 90هزار میلیارد ریال می باشد که 2درصد بودجه استان، سه درصد بودجه داخلی دستگاه ها، 24 درصد بودجه ملی و 30درصد از سرمایه گزاری های بخش خصوصی را شامل می شود.
وی با بیان اینکه گازکشی 58 درصد از روستاهای استان به اتمام رسیده است گفت: گازرسانی 250 روستا در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی تا خرداد 96 پیش بینی شده است که تاکنون گازرسانی 145 روستا انجام شده است.
وی با اشاره به برگزاری 97 جلسه ستاد تسهیل و تولید در سال 95 افزود: تعداد 566مصوبه در این جلسات مورد بحث قرار گرفته است که 251 مصوبه اجرایی شده و 66مصوبه مشکل از متقاضیان، 11 مصوبه مشکل از دستگاه های اجرایی بوده و تعداد 328 مصوبه معادل 42درصد در دستور کار است.


**30هزار 110میلیارد ریال اعتبار وارد چرخه اعتباری لرستان شده است
استاندار لرستان با بیان اینکه 85هزار میلیارد ریال سپرده گذاری مردم در بانک های استان بوده است گفت: 60درصد این اعتبار در اختیار بانک های دولتی و 40درصد در اختیار بانک های خصوصی در لرستان می باشد.
بازوند ادامه داد: تا پایان آذرماه سالجاری 30هزار 110میلیارد ریال پرداختی بانک ها به مردم استان بوده و این اعتبار وارد چرخه اقتصادی لرستان شده است.
وی با اشاره به سهم 81درصدی بانک های دولتی و 19درصدی بانک های خصوصی در این زمینه گفت: این اعتبار شامل وام ازدواج، برنامه اقتصاد مقاومتی، وام مسکن و غیره می باشد.
وی افزود: 70 درصد از سپرده های مردم در بانک های خصوصی به استان های دیگر انتقال پیدا می کند.
بازوند ادامه داد: در راستای برنامه های اقتصاد مقاومتی در بخش صنعت 488پروژه معرفی شده است که پنج هزار 800میلیارد ریال نیاز دارد.
وی با بیان اینکه پنج هزارو 490میلیارد ریال در این راستا اعتبار پرداخت شده است گفت: در این زمینه 308 پروژه انعقاد قرارداد و اعتبار 250 پروژه پرداخت شده است.
وی اضافه کرد: بانک های استان در زمینه وام ازدواج نیز سال گذشته 790 میلیارد ریال وام سه میلیون تومانی پرداخت کرده اند و امسال تا کنون یکهزارو 940 میلیارد ریال وام ده میلیون تومانی پرداخت شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.