رشد 36 درصدی صادرات لرستان

on .

استاندار لرستان از رشد 36 درصدی صادرات استان در 9 ماهه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه اقتصاد مقاومتی با اشاره به راه‌اندازی صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی در استان اظهار کرد: این صندوق گام بزرگی برای توسعه معادن و چالش‌های پیش روی آن بوده و دومین صندوق کشور است که در لرستان راه‎اندازی می‎شود.

وی اضافه کرد: معادن استان ظرفیت بزرگی هستند که به علت مشکلات نتوانستیم از آنها استفاده کنیم و امیدواریم ایجاد این صندوق تا حدودی مشکل بهره‌مندان این بخش را کاهش دهد.

بازوند با اشاره به میزان صادرات استان بیان کرد: در 8 ماهه سال قبل، 103 میلیون دلار صادرات داشتیم که در مدت مشابه امسال این آمار به 140 میلیون دلار رسیده است.

استاندار لرستان با بیان اینکه تا به حال 36 درصد رشد صادرات داشته‌ایم، افزود: قرار بود که این آمار امسال به 159 میلیون دلار برسد و در حال حاضر 19 میلیون نسبت به برنامه عقب هستیم.

وی یادآور شد: سازمان جهاد کشاورزی استان میزان صادرات را 152 میلیون دلار اعلام کرده که باید این عدد شفاف‌سازی شود اما با استناد به آمار می‌توان گفت در زمینه صادرات، لرستان رشد داشته است.

بازوند با اشاره به تعهد اتاق بازرگانی خرم‎آباد در رابطه با صادرات تولید به کشور عراق تصریح کرد: با اینکه اتاق بازرگانی بخش خصوصی است اما انتظار می‌رود به تعهدات خود در قبال استانداری عمل کند و هر چه سریع‌تر این کار انجام شود.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.