معاون استانداری لرستان: باید از ظرفیت فن‌بازار برای معرفی محصولات استفاده شود

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: محصولاتی که از سوی فناوران و پژوهشگران تولید می‌شود و مشابه نمونه خارجی است باید توسط دستگاه‌های اجرایی استان استفاده شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهرداد غضنفری در جلسه ویژه پژوهشگران و فناوران استان با بیان اینکه در استان قید مصارف و منابع بانکی در ارتباط با سامانه رونق تولید را نداریم، اظهار کرد: درمورد پرداخت تسهیلات بانکی به پژوهشگران و فناوران، اضطراری نیست که از مسیر سامانه رونق تولید ثبت‌نام کنند بلکه از طریق کارگروه اشتغال می توان فرآیند تامین تسهیلات را طی کرد.

وی درباره اختصاص زمین به کشت زیتون به یکی از محققین استان گفت: این موضوع باید پیگیری شود تا به نتیجه برسد.

غضنفری بیان کرد: اصرار داریم مسائل در حد مصوبه باقی نماند بلکه پیگیری‌هایی انجام شود تا تعدادی از مصوبات به سرانجام برسد البته تعدادی از آنها در مرحله اجراست.

غضنفری بیان کرد: این جلسه خاص پژوهشگران و در راستای ظرفیت پژوهشی استان است تا بتوانیم موانع بر سر راه پژوهش و فناوری را برداریم.

این معاون استاندار اضافه کرد: محصولاتی که از سوی فناوران و پژوهشگران تولید می‌شود و مشابه نمونه خارجی است باید توسط دستگاه‌های اجرایی استان استفاده شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان با بیان اینکه معرفی محصول اساسی‌ترین قدم برای تبلیغ محصولات است، افزود: محصولی برای سرمایه‌گذار موفق است که بازار داشته باشد و برای تحقق این مهم باید از ظرفیت فن‌بازار برای معرفی محصولات استفاده شود.

غضنفری تاکید کرد: با توجه به اینکه استان پایلوت و الگو ساز هستیم از این ظرفیت در راستای افزایش اعتبارات فناوری اقدام کنیم و رایزنی لازم را با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری داشته باشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.