25 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در لرستان پرداخت شد

on .

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: از ابتدای امسال تاکنون 25 هزار میلیارد ریال تسهیلات بانکی در این استان پرداخت شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، محمد اصلانی در جلسه کارگروه مدیریت جامع حوزه آبخیز لرستان افزود: علیرغم تخصیص این میزان اعتبار، لرستان همچنان در زمره استان های توسعه نیافته قرار دارد.
وی ادامه داد: یکی از دلایل توسعه نیافتگی لرستان، عملکرد سال های گذشته بوده و دیگری نیز به علت عدم استفاده مناسب از سه عنصر زمین، کار و سرمایه است.
وی ادامه داد: فرسایش خاک و عوامل طبیعی، ثروت زمین در لرستان را به یغما برده و مادامی که باور عموم به این رویکرد ختم نشود که اصلی ترین عنصر خاک و مواهب طبیعی است، نتیجه ای حاصل نخواهد شد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در خصوص طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز استان افزود: منابع استان ظرفیت خاصی دارد و از این رو مطالعات و برنامه ریزی ها باید جامع و کامل باشد.
وی تاکید کرد: باید در این طرح، آگاه سازی لایه های مختلف جامعه و بهادادن به توده های اجتماعی پاشه آشیل فعالیت ها قلمداد شود.
وی همچنین گفت: با توجه به شرایط ویژه لرستان در داشته های طبیعی و منایع مختلف، پیشنهاد می شود دبیرخانه طرح مدیریت جامع حوزه آبخیز، یک منطقه مشخص در استان را به عنوان پایلوت انتخاب کند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.