استاندار لرستان:اقتصاد مقاومتی تناسبی با ریاضت اقتصادی ندارد

on .

استاندار لرستان گفت: اقتصاد مقاومتی هیچ گونه ارتباط و تناسبی با ریاضت اقتصادی ندارد بلکه می تواند توسعه و رونق اقتصادی را بدنبال داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در هشتمین همایش ملی سیره علوی که در محل دانشگاه لرستان برگزار شد افزود: فعالان اقتصادی به عنوان بدنه اصلی اقتصاد همواره باید از سوی حاکمیت و بدنه دولت مورد توجه قرار گیرند.
وی با اشاره به نامه 53 امام علی (ع) به مالک اشتر در نهج البلاغه گفت: در این نامه به صراحت به مباحث اقتصادی جامعه اشاره شده است که این فعالان به عنوان بدنه اقتصادی جامعه باید مورد توجه قرار گیرند.
استاندار لرستان اضافه کرد: فروشندگان، کاسبان و تولید کنندگان به عنوان بدنه اصلی اقتصاد و بدنه حاکمیت هستند که توسعه و رفاه و رونق جامعه در گرو فعالیت این افراد حاصل می شود.
بازوند تصریح کرد: امروز ادبیات و مفاهیم کاذبی وارد جامعه شده که با تاسی از سیره علوی باید از این مفاهیم و ادبیات کاذب رها شد و ارزش هایی همچون شایسته سالاری، شهادت، مردانگی و افزایش فرهنگ کار را جایگزین برخی ضعف ها و سستی ها کرد.
وی گفت: محققان و دانشمندان برای یافتن بهترین اخلاق در جامعه تلاش و مطالعه می کنند و در نهایت همه به این نتیجه می رسند که عقل بدون کمک رهبران دینی نمی تواند به سعادت برسد.
بازوند با اشاره به اینکه نهج البلاغه مشاوری امین و آگاه برای جامعه است افزود: 1400 سال قبل امام علی (ع) به عنوان الگویی نمونه معرفی شد و امروز نیز باید در جامعه اسلامی سیره علوی در دستور کار قرار گیرد.
استاندار لرستان اضافه کرد: مبارزه با فساد مطابق سیره علوی باید مورد توجه باشد چرا که انگیزه حضرت علی (ع) از پذیرش حکومت تقسیم عادلانه بیت المال و عدالت در بین مسلمانان بود.
هشتمین همایش سیره علوی با حضور آیت الله اراکی، سید احمد میرعمادی نماینده ولی فقیه در لرستان و استاندار لرستان برگزار شد که در این همایش از کتاب هشتمین همایش سیره علوی رونمایی شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.