استاندار لرستان گفت: دستاوردهای انقلاب باید گفتمان غالب جامعه شوند

on .

استاندار لرستان گفت: دستاوردهای انقلاب باید گفتمان غالب جامعه شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه ستاد دهه فجر استان با تاکید براینکه موفقیت‌های انقلاب اسلامی، مرهون فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه است، اظهار کرد: انقلاب اسلامی ایران از همه جهات با سایر انقلاب‌های دنیا متفاوت بوده و بی نظیر و تحفه الهی است.

وی با بیان اینکه دستاوردهای انقلاب باید گفتمان غالب جامعه شوند، افزود: پس از گذشت ۳۸ سال از عمر انقلاب اسلامی انگیزه‌های مردم ایران تغییر نکرده و این عامل نشان‌دهنده این بوده که انقلاب اسلامی ایران یک پدیده بی‌نظیر است.

نماینده عالی دولت در استان با بیان اینکه در زمان انقلاب و جنگ تحمیلی، انقلاب، امام(ره)، ارزش‌های انقلاب و جنگ تحمیلی گفتمان غالب مردم و خانواده‌های ایرانی بوده است، تصریح کرد: امروز نیز باید انقلاب و دستاوردهای آن، به گفتمان غالب جامعه به ویژه نسل چهارم انقلاب، تبدیل شود.

وی موفقیت انقلاب در ٨ سال دفاع مقدس را نشات گرفته از فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه دانست و با تاکید بر اینکه  دستاورد بزرگ انقلاب، نوع مدیریت ولایت فقیه در کشور بوده که نه تنها با سایر انقلاب ها حتی با کشورهای اسلامی همسایه هم متفاوت است، تصریح کرد: بسیاری از کشورها امروز دچار ناامنی و تزلزل شده اند، اما ایران اسلامی به صورت یک جزیره امن در منطقه است.

بازوندحضور همیشگی مردم را از دلایل موفقیت انقلاب برشمرد و با اشاره به اینکه مردم ما سالانه در یک انتخابات مشارکت می‌کنند و به رای مردم در انقلاب اسلامی ارج نهاده می‌شود، تصریح کرد:  قانون اساسی و بسیج نیز دو دستاورد بسیار بزرگ برای انقلاب اسلامی بوده که بسیج توانسته است بسیاری از نگرانی ها و مشکلات را در کشور از بین ببرد.

نماینده عالی دولت در استان رفع محرومیت و خدمت به محرومین را از  منویات مقام معظم رهبری و دستاوردهای بزرگ انقلاب عنوان کرد و افزود: ضرورت دارد دستاوردهای اقتصادی، عمرانی و ... انقلاب نیز در جامعه و به ویژه برای جوانان و نوجوانان، تبیین شود.

وی با اشاره به اینکه دهه فجر را نباید کارمندان مصادره کنند بلکه این جشن متعلق به همه مردم است، گفت: برنامه‌های دهه فجر باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که مردم در جشن‌های این دهه مشارکت کنند.

بازوند ادامه داد: همچنین باید کمیته‌هایی در راستای اقتصاد مقاومتی در ستاد  دهه فجر ایجاد شود که به تبیین شعار و اهداف اقتصاد مقاومتی و نقش مردم در اقتصاد مقاومتی بپردازد.

وی یادآورشد: رویکرد برنامه‌های دهه فجر امسال باید فرهنگ فاطمی باشد.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.