معاون استانداری: احیاء 138 واحد راکد تولیدی لرستان

on .

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی دچار تفرق و چندگانگی در نظام آدرس‌دهی هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس مهرداد غضنفری در کارگاه آموزشی G-NAF که در سالن آمفی تئاتر بانک صادرات استان برگزار شد، اظهار کرد: در هجدهمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور، یکی از برنامه‌های وزارت ارتباطات با عنوان طرح G-NAF تصویب شد.

وی ادامه داد: خروجی این طرح، بانک اطلاعاتی واحد، صحیح و دقیقی است به این معنا که در مسیر تحقق دولت الکترونیک از آن به عنوان دیتابیس استفاده شود.

غضنفری اضافه کرد: در حال حاضر ثبت اسناد، شرکت پست، شهرداری و مرکز آمار در این مسیر اقدام به تولید نشانی کردند اما باز هم دستگاه‌های اجرایی دچار تفرق و چندگانگی در نظام آدرس‌دهی هستند.

‌معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استانداری لرستان بیان کرد: خروجی دقیقی از آدرس‌ها در اختیار متولیان برنامه‌ریزی کشور نیست در حالیکه با تحقق دولت الکترونیک هم هزینه‌ها کاهش می‌یابد و هم مردم نیازی به مراجعه به دستگاه‌های اجرایی ندارند.

وی با بیان اینکه این پروژه به دنبال هویت مکانی است، افزود: شرکت پست حرکت خوبی را آغاز کرده است.

غضنفری در ادامه با اشاره به فعالیت‌هایی که در قالب اقتصاد مقاومتی در استان انجام شده است، بیان کرد: با تنظیم سند اشتغال استان، 2 هزار میلیارد تومان در مسیر ایجاد اشتغال سرمایه‌گذاری شده که خروجی آن ایجاد 16 هزار شغل بوده که در سامانه رصد ثبت شدند.

وی گفت: در بحث احیای ظرفیت‌های راکد استان، 138 واحد به چرخه تولید بازگشتند که از این تعداد 92 واحد جزو برنامه‌های اقتصاد مقاومتی بوده است.

غضنفری با بیان اینکه بخشی از کار ما در استان آواربرداری و احیای صنایعی نظیر کشت و صنعت، صنایع غذایی دورود و... بوده است، یادآور شد: لرستان در مسیر توسعه قرار گرفته اما تا رسیدن به نقطه ایده‌آل فاصله دارد.

‌معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه استانداری لرستان با بیان اینکه نرخ بیکاری استان در سال 94، به 13.3 درصد، رشد صادرات نفتی 36 درصد و کاهش واردات 15 درصد و تراز تجاری استان به مثبت 216 رسیده است، اضافه کرد: در تلاش هستیم آینده‌ای متناسب با شأن استان بسازیم البته توقع نداریم که عقب‌ماندگی‌های ایجاد شده در استان را در زمان کوتاهی برطرف کنیم اما تلاش می‌کنیم تا برای کشور الگوساز باشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.