استاندار: 3 شهر لرستان بازآفرینی می‌شوند

on .

استاندار لرستان گفت: 3 شهر لرستان بازآفرینی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس هوشنگ بازوند اظهار کرد: در پنجمین ستاد بازآفرینی بافت‌های فرسوده درسکونت‌گاه‌های غیررسمی شهرهای بروجرد، دورود و خرم‌آباد 9 منطقه را مشخص کردیم که نیازمند است یک بازآفرینی در آنها انجام شود البته این کار در حوزه کالبدی شهر صورت گیرد.


وی ادامه داد: در بحث آموزش حوزه اجتماعی و حوزه اقتصادی مباحثی لحاظ شده البته به جز بحث کالبدی،  در سایر حوزه‌ها نیازمند مشارکت مردم هستیم.

بازوند با بیان اینکه قبلا به ستاد بازآفرینی ملی وضعیت استان را گزارش کردیم  همچنین با بنیاد مستضعفان در این راستا مذاکره شده است، افزود: 9 استان در کشور به عنوان پایلوت برای بازآفرینی انتخاب شدند تا بنیاد در بحث مشارکت در مناطق مذکور این مهم را انجام دهد.

نماینده عالی دولت در استان اضافه کرد: امروز نیز  شهرهای خرم‌آباد، بروجرد و دورود را به ستاد بازآفرینی معرفی می‌کنیم  تا بنیاد در برخی از محلاتی که مشخص کردیم سرمایه‌گذاری کند.

وی گفت:  همچنین به شورای شهرهای استان پیشنهاد دادیم کسانی که تمایل به نوسازی منازل خود دارند عوارض‌شان را صد درصد تخفیف بدهند.

بازوند در ادامه با گلایه مندی وزارت راه و شهرسازی مبنی بر ساماندهی بخشی از رودخانه خرم‌آباد بیان کرد: وزارت راه و شهرسازی قول داده بود که  در سال 93 تا پایان 95 مطالعات 10 کیلومتر از خرم‌رود را انجام دهد و حداقل 3 کیلومتر آن را عملیاتی کند که تاکنون این مهم محقق نشده است.

وی گفت: علیرغم پیگیری‌های بسیار زیادی که با وزیر راه و شهرسازی داشتیم نهایتا تعیین شد که این وزارت اسفند ماه جاری بتوانند طرح ساماندهی خرم‌رود را آماده و عملیات اجرایی آن را آغاز کند البته این گلایه‌مندی سر جای خود باقی است؛ اگر وزارت راه و شهرسازی این قول را نمی‌داد حتما  با مشارکت استانداری و شهرداری خرم‌آباد  برنامه ای برای ساماندهی رودخانه خرم‌آباد داشتیم.

استاندار لرستان یادآورشد: در مجموع تا اسفندماه این موضوع تعیین تکلیف می‌شود و چنانچه آنان نتوانند کاری از پیش ببرند استانداری با مشارکت شهرداری نسبت به عملیات ساماندهی رودخانه خرم‌آباد اقدام خواهد کرد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.