وزیرکشور: مجتمع کشت و صنعت لرستان نمونه بارزی از اجرای اقتصاد مقاومتی است

on .

وزیر کشور گفت: مجتمع کشت و صنعت لرستان بدلیل صرفه جویی در مصرف آب ، راندمان و کیفیت بالای تولید محصول نمونه بارزی از اجرای طرحهای اقتصاد مقاومتی است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در آیین افتتاح ایستگاه پمپاژ و آبیاری تحت فشار و مدرن 500 هکتاری کشت و صنعت لرستان افزود: سیاست دولت با توجه به بروز خشکسالی در کشور اجرای اینگونه طرح هاست که برای تقویت آنها تسهیلات ارزان قیمت و بعضا رایگان به این طرح ها اختصاص می یابد.
وی با بیان اینکه بحث دیگر دولت مربوط به کشت هیدروپونیک است ، اظهار کرد: کشت بدون خاک یا همان تولید گلخانه ای هوشمند هیدروپونیک، دانش فنی به همراه امکانات و تجهیزات پیشرفته از روش های نوین تولید گل و گیاه در دنیا است.
وی اضافه کرد: با اجرای کشت هیدروپونیک میزان محصول تولیدی 10برابر افزایش می یابد و در مصرف اب نیز به میزان 90درصد صرفه جویی خواهد شد.
ایستگاه پمپاژ و آبیاری تحت فشار و مدرن 500 هکتاری کشت و صنعت لرستان روز پنجشنبه در آیینی با حضور عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور به بهره برداری رسید.
ایستگاه پمپاژ و آبیاری تحت فشار کشت و صنعت لرستان با صرف 80 میلیارد ریال هزینه احداث شده است که 500 هکتار از زمین های کشت و صنعت خرم آباد را تحت پوشش قرار می دهد.
به گزارش ایرنا وزیر کشور روز پنجشنبه به منظور بهره برداری از ایستگاه پمپاژ و آبیاری تحت فشار کشت و صنعت لرستان، شرکت در نشست هم اندیشی بانوان در اقتصاد مقاومتی و نشست اقتصاد مقاومتی به خرم آباد سفر کرده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.