وزیر کشور :فضا برای کارکردن در کشور مهیا شده است

on .

وزیر کشور گفت: با تلاش دولت و حمایت های رهبری ، موانع عظیم اقتصادی در کشور برداشته شده و فضا برای کارکردن مهیا شده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، عبدالرضا رحمانی فضلی روز پنجشنبه در همایش نقش بانوان در اقتصاد مقاومتی در سالن همایش های استانداری لرستان افزود: در طول دولت تدبیر و امید تورمی عظیمی که بر اقتصاد کشور سایه افکنده بود به زیر 10درصد رسیده و همچنین رشد اقتصادی منفی پنج و هشت دهمی در دولت قبل به بالای هفت و چهاردهم رسیده است.
وی اضافه کرد: با حل مساله هسته ای و رفع تحریم ها بستر مناسبی برای سرمایه گذاری خارجی فراهم شده است.
وزیر کشور همچنین گفت:بعد از اجرای برحام تولید نفت ایران از یک میلیون بشکه در دولت قبل به 2میلیون و دویست هزار بشکه در روز رسیده است.
رحمانی فضلی در ادامه، تشکیل همایش زنان کارآفرین برای اولین بار در کشور را مایه افتخار برای استان دانست و اظهار امیدواری کرد که روش ها، ابتکارات و نظریات خلاقانه ای که در این همایش مطرح می شود، الگویی برای اجرا در سایر نقاط کشور باشد
وی افزود: ما باید به داشتن چنین بانوانی که با تلاش فراوان و اعتماد به نفس بسیار بالا در عرصه اقتصاد کشور حضور پیدا می کنند، افتخار کنیم.
وزیر کشور با تاکید بر ضرورت راه اندازی سمن ها در حوزه های آموزش و سرمایه گذاری گفت: بانوان در این زمینه باید حضور گسترده تری داشته باشند و دولت هم مصمم است تا همه تلاش خود را در ثبت و راه اندازی سازمان های مردم نهاد، بکار گیرد.
رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود به ارائه لایحه دوفوریتی به مجلس در زمینه اشتغال روستایی اشاره کرد و گفت: با تاکید مقام معظم رهبری، این لایحه به مجلس ارائه شد که در صورت تصویب، پنج هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی به فعالیت های روستایی اختصاص داده خواهد شد.
وی افزود: ثابت شده که نسبت منافع به هزینه در محیط های روستایی بسیار بالاست چرا که نه نیازمند تکنولوژی های پیشرفته است و نه شامل کندی ها و پیچ و خم های مرسوم اداری می شوند.
رحمانی فضلی با اعلام حمایت قاطع دولت از طرح های اقتصادی بانوان در استان خبر داد و گفت: هر طرح ارائه شده از بانوان لرستانی که دارای توجیه اقتصادی باشد، در اولویت برنامه های ماست و بصورت کامل از آن حمایت میکنیم
رحمانی فضلی با اشاره به اینکه امسال بیش از 700 هزار شغل ایجاد شده است اما هنوز بیکاری وجود دارد، اظهار داشت: بیکاری انباشته شده ای داریم و جوانانی که وارد بازار کار می شوند.
وی با بیان اینکه اگر بخواهیم رفع بیکاری کنیم باید سالی بیش از یک میلیون شغل ایجاد کنیم، تصریح کرد: دولت انباشته از نیرو است و این شغل ها باید در بخش خصوصی ایجاد شوند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.