با تقدیر از وزیر نیرو؛ استاندار: اعتبار سدهای لرستان رشد 80 درصدی داشته‌اند

on .

استاندار لرستان گفت: خیلی از افراد پویایی واحدهای تولیدی استان را منکر می‌شوند.

 

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس هوشنگ بازوند در جلسه اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: با توجه به نزدیکی ایام انتخابات موج حملات و هجمه به سوی دولت بیشتر می‌شود باید کارهایی که انجام دادیم را به صورت مستند بیان کنیم.

وی با اشاره به گازرسانی 76 روستای شهرستان نورآباد طی سه سال اخیر گفت: در 12 سال تنها 34 روستای لرستان گازرسانی شده بودند که خیلی از افراد ممکن است رساندن گاز به 76 روستا طی سه سال اخیر را منکر شوند برای همین باید به صورت مستند آنها را بیان کرد.

بازوند با بیان اینکه جلسه‌ای با یک شرکت آلمانی داشته است، افزود: این شرکت بعد از برجام پروژه‌های بزرگی را انجام داده و حال برای سرمایه‌گذاری به لرستان آمده‌اند. گلخانه‌های استان را نیز هلندی‌ها راه‌اندازی کردند که باید این سرمایه‌گذاری‌ها را به سمع و نظر تمام جامعه رساند.

 استاندار لرستان با تقدیر از عملکرد وزارت نیرو در استان یادآور شد: وزیر نیرو در سالجاری توجه خوبی به لرستان داشته و همکاری خوبی نیز انجام داده است.

وی اضافه کرد: طی سال 95 دو سد در کشور عملیات ساخت آنها شروع شده که یکی از آنها در لرستان است. در این سه ساله اخیر رشد قابل توجهی در اعتبار سدها داشتیم که حدود 70، 80 درصد است. همچنین سه سد نیز به بهره‌برداری رسیده‌اند.

وی ادامه داد: خیلی از پروژه‌های تعطیل، حال شروع به کار کرده‌اند و فعال هستند اما متأسفانه برخی افراد می‌گویند که تعطیل هستند. به عنوان مثال فولاد ازنا هم اکنون فعال است و بیش از 200 نفر در آن مشغول کار هستند. مواد غذایی گهر نیز به همین شکل در حال فعالیت است اما خیلی‌ها نمی‌خواهند قبول کنند.

 این مسئول بیان کرد: بسیاری از صنایعی که در این دوره احیاء شده‌اند، سال‌ها در رکود به سر می‌بردند.

 بازوند با اشاره به فعالیت شرکت‌های دانش‌بنیان در استان گفت: راه توسعه استان از مسیر این شرکت‌ها عبور می‌کند و باید ایده‌ها به محصول تبدیل و در آخر تجاری‌سازی شوند. اگر حال در این مقطع موفق نشویم 10 سال آینده گرفتار خواهیم شد.

 استاندار لرستان افزود: در فرمایشات مقام معظم رهبری نیز آمده که اگر قرار است حرکتی جهشی در اقتصاد داشته باشیم ابزار آن شرکت‌های دانش‌بنیان است.


کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.