استاندار لرستان:دولت توجه ویژه ای به بخش آب استان دارد

on .

استاندار لرستان گفت:افتتاح سه سد در دولت تدبیر و امید در این استان نشان از توجه ویژه دولت به بخش آب استان می باشد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند روز چهارشنبه در آیین بهره برداری از فاز نخست مجتمع آبرسانی کهمان سلسله در حضور وزیر نیرو افزود: برغم اینکه چالش اصلی این استان و کشور در چند سال اخیر کمبود آب بوده در عین حال شاهد توجه ویژه هیات دولت به استان لرستان در حوزه آب بوده ایم.
وی با بیان اینکه در این استان تاکنون سه سد به بهره برداری رسیده که افتتاح آنها منشا اشتغالزایی و خیر و برکت برای استان بوده است اظهار کرد: استان لرستان بیشترین طرح ها را در حوزه آب داشته است.
بازوند همچنین گفت: در این راستا 64 طرح بزرگ به غیر از طرح های ملی در دست اجراست که برای تکمیل آنها 9هزار میلیارد اعتبار نیاز است.
وی همچنین با بیان اینکه یکی از چالش های اصلی لرستان در حوزه آب است افزود: استان لرستان بر پایه کشاورزی استوار است و نیازمند تخصیص اعتبارات در حوزه آب است.
استاندار لرستان همچنین گفت: با توجه به اینکه اقتصاد سلسله بر پایه کشاورزی است، توجه و تامین اعتبار برای سد هره باغ سلسله می تواند کل مشاغل اشتغال شهرستان را برطرف کند.
به گفته وی از سال 88 تا 91 کل اعتبارات آب و فاضلاب روستایی در استان 98 میلیارد تومان بوده است که از سال 92 تا 95 به 237 میلیارد تومان افزایش یافته است.
وی با اشاره به اقدام بی نظیر تخصیص 500 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای تامین آب آشامیدنی روستاها افزود: از سال 88 تا 91 تنها به 66 روستا در این استان آبرسانی شده بود که از نیمه سال 92 به 514 روستا در استان لرستان آبرسانی شده اند.
وی به لزوم تخصیص ها تاکید کرد و گفت: استان لرستان در ارتباط با بارندگی وضعیت خوبی دارد اما با توجه به اینکه سد سازی صورت نگرفته نتوانسته ایم از آب های سطحی به خوبی استفاده کنیم.
فاز نخست مجتمع آبرسانی کوثر کهمان شهرستان سلسله روز چهارشنبه در آیینی با حضور حمید چیت چیان وزیر نیرو به بهره برداری رسید و 42 روستای شهرستان سلسله زیرپوشش این مجتمع آبرسانی قرار گرفتند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.