در حضور وزیر نیرو مطرح شد؛ سد مخملکوه باید هر چه سریع‌تر پیگیری شود

on .

استاندار لرستان گفت: ۱۴ روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه مدیران حوزه نیرو اظهار کرد: با حمایت‌های خوبی که از سوی وزارت نیرو شده، طی سه سال اخیر تا به حال سه سد در استان به بهره‌برداری رسیده است.

وی با تقدیر از وزیر نیرو بیان کرد: در آب و فاضلاب شهری و روستایی و برق رشد اعتبارات را داشته‌ایم و اعتبار خوبی کسب کرده‌ایم.

بازوند با بیان اینکه ۱۱ درصد آب لرستان رواناب است، افزود: یکی از چالش‌های ما تخصیص آب در بخش کشاورزی است و تا به حال توانسته‌ایم بیش از ۱۲ هزار هکتار از اراضی استان را تحت پوشش آبیاری مکانیزه درآوریم و راندمان مصرف آب را بالا ببریم.

استاندار لرستان تخصیص آب را مطالبه جدی مردم استان دانست و گفت: در اردیبهشت امسال برای سد رودبار به استان نویدی داده شده و بختیاری نیز به جاهای خوبی رسیده است. زیبا محمد هم قبلا اعتبار نداشت و متوقف شده بود که حال مشکلات آن حل شده است.

وی با بیان اینکه سد مخملکوه نیز باید هر چه سریع‌تر پیگیری شود، افزود: همچنین معشوره سابق که حال کشکان نام گرفته است در زمان نزدیک عملیات اجرایی آن شروع خواهد شد.

بازوند در مجموع میزان طرح‌های حوزه نیرو را ۶۴ پروژه بزرگ اعلام کرد و گفت: میزان اعتبار مورد نیاز این طرح‌ها برای اجرایی شدن ۹۰۰ میلیارد تومان است. همچنین ایستگاه پمپاژهایی در استان داریم که انتظار داریم مواردی که اعتبار ملی دارند مورد حمایت ویژه قرار گیرند.

استاندار لرستان میزان اعتبارات در حوزه آبفار را ۲۴۰ درصد برشمرد و اظهار کرد: در سال ۹۲ حدود ۱۸۰ روستا با تانکر آبرسانی می‌شدند که حال به ۱۴ مورد رسیده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۴۵ روستا برق‌رسانی شده‌اند و فرسودگی خطوط ۳۰ درصد است و در مسیر رودخانه‌ها قرار دارند و این برای برق‌رسانی مشکل ایجاد کرده است. بیشتر خطوط روی گسیل قرار دارند و باعث آسیب دیدن آنها می‌شود. بحث برق برای خیلی از سرمایه‌گذارها به مشکل بزرگی تبدیل شده است.

بازوند با اشاره به تصفیه‌خانه‌های استان ادامه داد: پنج تصفیه‌خانه نیمه تمام در استان داریم که مدت زیادی از کلنگ‌زنی آنها می‌گذرد و پیشرفت زیادی نداشته‌اند، حال نیز تاسیسات آنها فرسوده شده‌اند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.