استاندار لرستان خبر داد تمایل سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در بخش گلخانه استان لرستان

on .

استاندار لرستان از تمایل سرمایه‌گذاران خارجی برای سرمایه‌گذاری در بخش گلخانه این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در دیدار با سرمایه‌گذار فرانسوی در خرم‌آباد اظهار داشت: ما و مردم لرستان سرمایه‌گذاران بخش گردشگری را حمایت می‌کنیم، زیرا استان دارای پتانسیل‌های فراوانی در تمام زمینه‌ها است.

استاندار لرستان ادامه داد: خوشبختانه بعد از برجام این سرمایه‌گذاری سومین سرمایه‌گذاری خارجی در استان لرستان است و این درحالی است که شرکت‌های هلندی هم در حال ساخت و احداث گلخانه هستند‌.

وی با بیان اینکه در استان لرستان دارای دو هزار و 500 کیلومتر رود و آب‌راهه است، گفت: استان در تمام فصول سال پرآب است و می‌توان استفاده‌های زیادی از این ظرفیت کرد.

این مسؤول با اشاره سرمایه‌گذاری برای گلخانه عنوان کرد: سرمایه‌داران زیادی وجود دارند که علاقه‌مند هستند 20 درصد اول برای سرمایه‌گذاری در بخش گلخانه را بیاورند.

بازوند با تاکید به اینکه مسؤولان استان و مردم خود را متعهد می‌دانند که از سرمایه‌ای که سرمایه‌گذاران خارجی به استان می آید محافظت کنند، تصریح کرد: حتما موانع اجرایی که بر سر راه سرمایه‌گذاری باشد را برمی‌داریم.

وی با یادآوری اینکه افکار عمومی در لرستان از سرمایه‌گذاران حمایت می‌کنند گفت: افکار مردم را مطبوعات آماده می‌کنند و به نوعی می‌توان گفت که مطبوعات و رسانه‌ها هم حامی سرمایه‌گذاران هستند.

استاندار لرستان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه هر ساله در تمام کشور و نیز در استان لرستان خسارت سنگینی برای سرمایه‌گذارانی که در بحث پرورش آبزیان فعالیت دارند پیش می‌آید، مطرح کرد: این خسارت‌هابه دلیل عدم وجود کلینیک تخصصی آبزیان است و اگر این کلینیک بوجود بیاید این خسارت‌ها خیلی کاهش می‌یابند.

گفتنی است که سرمایه‌گذار مذکور فرانسوی قرار است در استان لرستان برای اولین بار در کشور اقدام به ساختن کلینیک تخصصی آبزیان نماید و نیز با در اختیار قرار دادن دریاچه کیو یا دریاچه پارک شاپوری که مساحت آن در حدود هشت هکتار اقدام به پرورش ماهی و آبزیان کند که اعتبارات آن 2 تا 5 میلیون یورو پیش‌بینی شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.