استاندار لرستان گفت: فاز دوم انتقال آب کاکارضا به خرم‎آباد 300 میلیارد تومان نیاز دارد.

on .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در مراسم تودیع و معارفه فرماندار خرم‎آباد ضمن گرامیداشت دهه مبارک فجر، اظهار کرد: جشن‎های امسال دهه فجر بدون حضور آیت‎الله هاشمی رفسنجانی برگزار می‎شود، شخصی که منادی و ریل‎گذار توسعه و آبادانی کشور بوده و زحمات وی قابل تقدیر و ماندگار است.

وی یادآور شد: مشکل گلخانه دیناروند که طلسم شده بود، رفع و خوشبختانه تعیین تکلیف شد و در جلسه‎ای که امروز در تهران داشتیم، این گلخانه به شرکت آب و خاک واگذار شد.

بازوند در ادامه با بیان اینکه جمعیت شهری خرم‎آباد قابل توجه است، اضافه کرد: تنگناهای فراوانی در حوزه شهری مرکز استان وجود دارد. فرماندار جدید باید همکاری تنگاتنگ با شورای شهر و شهردار خرم‎آباد داشته باشد.

استاندار لرستان ادامه داد: خرم‎آباد به واسطه کالبدی، راهبرد جدیدی نیاز دارد. با وجود شرایط فعلی، شهر نمی‎تواند آرامش و آسایش برای ساکنین داشته باشد.

وی اذعان کرد: متأسفانه در جامعه ما به زیر پوست شهر توجه نمی‎کنیم و همین باعث به‎وجود آمدن مشکل می‎شود. خرم‎آباد در زیر پوست شهر نیازمند توجه ویژه است و اگر توجه نشود؛ سرمایه اصلی نظام یعنی اجتماعی از بین می‎رود.

بازوند در ادامه تأکید کرد: ساختمان فرمانداری خرم‎آباد چون قدیمی است باید تغییر کند. توسعه باید از مرکز استان شروع شود.

استاندار لرستان با تأکید بر اینکه سرانه درآمدی مردم باید افزایش پیدا کند، افزود: اگر این کار انجام شود آن وقت می‎توانیم بگوییم توسعه رخ داده است.

وی در ادامه گفت: فرماندار باید با اجرای قانون، سلامت و امنیت انتخابات را فراهم کند تا شاهد مشارکت حداکثری مردم در انتخابات باشیم.

بازوند با اشاره به برخی صنایع تعطیل شده در استان، خاطرنشان کرد: با فروش برخی کارخانجات در حق شهرستان خرم‎آباد و استان ظلم شده و آنها حق لرستان بوده که متأسفانه جابجا شده‎اند.

استاندار لرستان با اشاره به افتتاح فاز اول انتقال آب کاکارضا به خرم‎آباد که با حضور وزیر نیرو انجام شد، اضافه کرد: فاز دوم این کار به بیش از 300 میلیارد تومان نیاز دارد.

وی در ادامه با اشاره به بحث برجام و تأکید بر اینکه کسی به بدعهدی آمریکا شک ندارد، افزود: دشمن شماره "یک" ما آمریکاست ولی چرا در برخی محافل هر کسی باب میل خودش بر علیه برجام بحث می‎کند چرا نباید حسن‎های آن را ببینیم؟ ما به استان‎های دیگر کاری نداریم ولی در بحث اقتصادی سه شرکت هلندی و یک شرکت فرانسوی در لرستان مشغول به فعالیت هستند و تجهیزات 190 میلیارد دلاری فولاد ازنا نیز وارد شده است.

بازوند ادامه داد: فضای اقتصادی کشور پس از برجام بسیار مطلوب بوده و انتظار نداریم مردم را ناامید کنند. منافع مردم باید خط قرمز ما باشد.

وی با اشاره به برخی صحبت‎های مطرح شده مبنی بر اینکه لرستان از لیست استان‎های محروم حذف شده، تأکید کرد: چنین موضوعی صحت ندارد و هر کسی در این زمینه سند و مدرکی دارد به من نشان دهد.

استاندار در پایان گفت: مردم مقصر محرومیت لرستان نیستند بلکه مسئولان و کم‎کاری آنان مقصر بوده ولی نمی‎خواهیم این موضوع را قبول کنیم. استانی با ظرفیت‎های بالا و ثروتمند هستیم که باید از آنها در جهت توسعه بیشترین بهره‎وری را داشته باشیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.