استاندار لرستان : 1994 پروژه دهه فجر در استان به بهره برداری می رسد

on .

استاندار لرستان گفت: در ایام الله دهه فجر امسال یکهزار و 994 پروژه با اعتباری بیش از 20 هزار میلیارد ریال در استان به بهره برداری می رسد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در مراسم آغاز عملیات اجرایی کارخانه آهک صنعتی و هیدراته پلدختر افزود: استان لرستان همچنان از بیکاری رنج می برد و کمتر خانواده ای در این استان پیدا می شود که یک فرد بیکاری نداشته باشد.
وی اضافه کرد: استان لرستان علی رغم ظرفیت ها ، پتانسیل ها و قابلیت های بسیار خوب اما در گذشته از حضور بخش خصوصی بی بهره بوده است.
وی گفت: در گذشته دولت به دنبال توسعه استان بدون حضور بخش خصوصی بودند که جوابگو نبود و در این چندسال بخش خصوصی وارد عمل شد و سالیانه حدود 5 هزار میلیارد تومان در استان لرستان سرمایه گذاری صورت گرفت.
بازوند با بیان این که مردم شهرستان پلدختر از کلنگ زنی ها خاطره خوشی ندارند افزود: بعضی پروژه ها در استان از کلنگ زنی تا آغاز عملیات اجرایی آن 5 سال طول کشیده که این مسئله موجب بی اعتمادی مردم شده است.
استاندار لرستان از معاون وزیر صنعت خواست که عملیات اجرایی این پروژه در اسرع وقت آغاز شود.
وی از مسوولان شهرستان پلدختر خواست که سرمایه گذاران را کمک کرده و مشکلات احتمالی را حل کنند و در این رابطه فرماندار شهرستان پلدختر مکلف است که مشکلات سر راه سرمایه گذاران را حل کند.
وی از امام جمعه پلدختر تقاضا کرد که سرمایه گذاران را حمایت و در این رابطه با مردم صحبت کند که راه نجات مبارزه با بیکاری در شعار و حرف و سرمایه گذاری دولت نیز جوابگو نیست و تنها در سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
بازوند افزود: باید با تمام توان از بخش خصوصی حمایت شود تا سرمایه گذاران دیگر نیز مشتاق بوده و برای سرمایه گذاری بیشتر به استان جذب شوند.
عملیات اجرایی طرح تولید آهک صنعتی و هیدراته و بلوک های سبک گازی روز یکشنبه در آیینی با حضور مهدی کرباسیان معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت در امور معدنی در پلدختر آغاز شد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.