استاندار لرستان: خانواده های شهدا ستون و پایه های انقلاب هستند

on .

استاندار لرستان با بیان اینکه انقلاب اسلامی مدیون رشادت ها و ایثارگری شهدا است، گفت: خانواده های شهدا ستون و پایه های این انقلاب محسوب می شوند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند همزمان با ششمین روز از ایام دهه فجر در دیدار با خانواده شهید زنده سید نورخدا موسوی افزود: سرچشمه انقلاب اسلامی ایران از عاشورای حسینی نشات می گیرد که با پشتوانه فرهنگ ایثار و شهادت به پیروزی رسید.
وی گفت: ما هر چه داریم از برکت وجود شهدا و خانواده های شهداست که همه در برابر آنها وظیفه و مسئولیت داریم.
استاندار لرستان افزود: شهدا و خانواده های شهدا از دستاوردها و ارزش های انقلاب اسلامی هستند که همواره باید مورد توجه قرار گیرند.
وی اظهار کرد: اگر به انقلاب و ارزش های آن اعتقاد داشته باشیم باید اولویت ویژه ای برای خانواده های شهدا قائل شویم.
ستاندار لرستان گفت: شهدا در راه خدا و دفاع از وطن از خودگذشتگی داشتند که باید قدردان فداکاری های آنها باشیم.
بازوند افزود: دولت، اقدامات مطلوبی در زمینه پرداخت بدهی های بنیاد شهید داشته و 38 هزار میلیارد ریال از بدهی های بنیاد شهید را پرداخت کرده است.
وی اظهار کرد: بدهی های بنیاد شهید به خانواده های شهدا، ایثارگران و آزادگان نیز با روی کار آمدن دولت روحانی در سال های 91،92و 94 بطور کامل پرداخت شده است؛ چیزی که تا قبل از آن مورد توجه دولت ها نبود.
وی گفت: شخصیت ارزشمندی همچون شهید زنده نورخدا موسوی در راه خدا و به خاطر مردم از خود ایثار و فداکاری نشان داد و همه مردم نیز در برابر رشادت های وی خود را ملزم به قدردانی می دانند.
گفتنی است استان لرستان تعداد 6 هزار و 370 شهید تقدیم انقلاب و وطن کرده است و 840 آزاده و حدود 16 هزار جانباز نیز تحت حمایت بنیاد شهید لرستان قرار دارند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.