استاندار اعلام کرد: افزایش 10 سانتی‌متری سرانه ورزشی لرستان/ پرداخت تسهیلات به 32 هزار زوج

on .

استاندار لرستان گفت: سرانه ورزشی استان 10 سانتی‌متر افزایش می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه ساماندهی امور جوانان با اشاره به اینکه اگر به ورزش استان رسیدگی نشود باید هزینه‌های هنگفتی را صرف رفع سایر آسیب‌های اجتماعی کرد، اظهار کرد: باید زیرساخت‌های ورزشی را در استان فراهم کنیم و سرانه ورزشی را بالا ببریم.

وی با بیان اینکه سرانه ورزشی در استان به ازای هر نفر 56 سانتی‌مترمربع است، تصریح کرد: به ازای افزایش هر یک سانتی‌متر از این سرانه باید بین 11 تا 18 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری کرد.

بازوند با بیان اینکه سرانه ورزشی اراک به ازای هر نفر 2.5 مترمربع است، ادامه داد: سرانه ورزشی در این شهر با سرانه کشورهای اروپایی برابری می‌کند چراکه کارخانجات و بخش خصوصی زیرساخت‌های ورزشی را مهیا کرده‌اند.

استاندار لرستان با تأکید بر ورود بخش خصوصی به ورزش استان اضافه کرد: حسن استان‌های صنعتی و اقتصادی به این است که هزینه‌های عمومی جامعه را بخش خصوصی متحمل می‌شود و به دولت فشار وارد نمی‌شود.

وی با اشاره به مصوبات جلسه قبلی ساماندهی امور جوانان مبنی بر اینکه هر دستگاه اجرایی در استان باید تا سقف 40 میلیون تومان هیأت‌های ورزشی استان را تحت پوشش قرار دهد، خاطرنشان کرد: مخابرات می‌تواند حداقل اسپانسر 2 تا 3 هیأت ورزشی در استان شود. در این شرایط که بخش خصوصی در ورزش ما سرمایه‌گذاری نمی‌کند باید مدیران پای کار بیایند.

بازوند افزود: مدیران لرستان از ترس اینکه مبادا تهمت شریک بودن با سرمایه‌گذاران به آنها زده شود، دنبال جذب سرمایه‌گذار نمی‌روند. مرگ توسعه روزی است که نتوانیم با سرمایه‌گذاران مذاکره کرده و آنها را جذب کنیم.

استاندار لرستان گفت: بیشترین ضرر از عدم حضور بخش خصوصی را جامعه می‌بیند و راه‌حل رفع بسیاری از مشکلات استان حضور سرمایه‌گذار و سرمایه‌گذاری است.

وی ادامه داد: برای افزایش سرانه ورزشی استان با قرارگاه خاتم توافق‌نامه‌ای منعقد کرده‌ایم تا بتوانیم بدون کمک‌های دولتی جهشی 10 سانتی‌متری در این خصوص داشته باشیم.

بازوند اظهار کرد: تمایل ما بر این است که این جهش 10 سانتی‌متر شامل حال روستاهای استان شود چراکه از طرفی جلوی مهاجرت گرفته می‌شود و از طرف دیگر آسیب‌های اجتماعی کمتر می‌شود.

استاندار لرستان اضافه کرد: ورزش استان با وجود مهیا نبودن زیرساخت‌ها و کمبودها در حال رشد است و از این بابت خوشحالیم و باید تلاش کنیم این مشکلات رفع شوند.

وی با اشاره به نرخ بالای بیکاری و آوار سنگین آن بر سر لرستان خاطرنشان کرد: اگر در این شرایط امکانات ورزشی را برای جوانان فراهم کنیم متضرر خواهیم شد.

بازوند یادآور شد: برای رفع مشکلات هیأت‌های ورزشی استان مدیرکل ورزش و جوانان باید برآورد کلی از مشکلات مالی آنها ارائه دهد تا 50 درصد اعتبار موردنیاز را استانداری و 50 درصد دیگر را این اداره کل متحمل شود.

استاندار لرستان با اشاره به تسهیلات ازدواج به زوجین لرستانی، افزود: امسال 32 هزار نفر موفق به دریافت تسهیلات ازدواج شدند و با این حال هنوز 16 هزار جوان لرستانی در نوبت دریافت وام ازدواج هستند.

وی گفت: اگر تسهیلات ازدواج برای خرید اسباب و اثاثیه‌ای که کالای داخلی کشور بوده خرج شود، هنر کرده‌ایم در غیر این صورت پول کشور با خرید کالاهای غیر ایرانی به صورت ارز خارج می‌شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.