سد بختیاری برای اجرایی شدن بیش از 500 میلیارد تومان پول می‌خواهد

on .

استاندار لرستان گفت: در طول برنامه ششم توسعه نیازمند 1000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هستیم.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس هوشنگ بازوند در مراسم تکریم و معارفه مدیران عامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان اظهار کرد: در طول عمر این دولت سه سد در کمتر از سه سال ساخته شد و یک مورد نیز شروع و دو سد متوقف شده معشوره و بختیاری موافقت اجرایی شدن آنها را گرفتیم.

وی اضافه کرد: در این مدت وزارت نیرو همکاری خوبی با لرستان داشته و البته باید به طور کلی منابع آب را مدنظر قرار دهد و مدیریت جامعی به روی آن داشته باشد تا با چالش بحران آب در کشور مواجه نشویم.

بازوند ادامه داد: اگر وزارت نیرو فکری برای کویر مرکزی نکند 5 و6 استان داخل این کویر با چالش‌‌های جدی مواجه خواهند شد.

استاندار لرستان با بیان اینکه لرستان استانی ثروتمند است، گفت: خدا ثروت‌های زیادی به لرستان عطا کرده است، خیلی‌ها دوست دارند بگویند ما محرومیم اما این لفظ برازنده ما نیست و همان افراد، خود انسان‌های محرومی هستند. شاید بتوان گفت کمتر توسعه یافته‌ایم اما هرگز محروم نیستیم.

وی با بیان اینکه لرستان استانی با ظرفیت‌های بالقوه‌ای است، گفت: باید از این پتانسیل‌ها و نعمت‌ها استفاده کرد و اگر هم اکنون نتوانسته‌ایم از آنها بهره ببریم مقصر ما مدیران هستیم چراکه نتوانسته‌ایم مدیریت خوبی داشته باشیم.

بازوند تصریح کرد: ثروت‌های بزرگی داریم اما نتوانسته‌ایم مردم را روی آنها جمع کنیم و آنها را روی نداشته‌ها تجمیع کرده‌ایم. آب هم یکی از این ثروت‌هاست که می‌تواند در ایجاد ثروت و اشتغال نقش بسزایی داشته باشد.

استاندار لرستان از وجود 2500 کیلومتر رودخانه و آب‌راهه در استان خبر داد و گفت: در طول برنامه ششم توسعه نیازمند 1000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری هستیم اگرچه ظرفیت‌های مشابهی در بخش‌های نفت، گردشگری، خدمات و... داریم.

وی وجود 103 هزار دانشجو را در استان یکی از ظرفیت‌ها برشمرد و افزود: آنچه که مسلم است این است که علیرغم تولید آب برای تأمین آب خیلی از سرمایه‌گذاران در استان با مشکل روبرو هستیم.

بازوند اظهار کرد: در حال حاضر سومین مجوز سرم‌سازی در استان داده شده استم که به خاطر وجود آب در استان این مجوز صادر شده است، باید در تخصیص آب به استان تجدیدنظر شود.

وی با اشاره به اینکه تنها استانی بودیم که نیروگاه برق نداشتیم، افزود: هم اکنون پروژه تولید 2000 مگاوات برق به استان داده شده که 1000 مگاوات توسط دولت، 500 مگاوات بنیاد مستضعفین و 500 مگاوات در بروجرد توسط بخش خصوصی قرار است ایجاد شود. همه این اقدامات در دولت روحانی بوده اما چون عقب‌ماندگی‌های زیادی داشته‌ایم مردم از ما توقعات بیشتری دازند.

وی یادآور شد: سد بختیاری نیز برای اجرایی شدن بیش از 500 میلیارد تومان پول می‌خواهد که قرار است از محل فاینانس تأمین شود.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.