استاندار لرستان خبر داد تشکیل اکیب ویژه برای نظارت بر خدمات سفر ایام نوروز در لرستان

on .

استاندار لرستان گفت: در ایام نوروز اکیب بازرسی ویژه‌ای از طرف استانداری لرستان برای بازرسی به انجام وظایف دستگاه‌ها در رابطه با خدمات سفر تشکیل می‌شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در جلسه کارگروه خدمات سفر استان لرستان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، گفت: در ایام نوروز اکیپ بازرسی ویژه‌ای از طرف استانداری لرستان برای بازرسی به انجام وظایف دستگاه‌ها در رابطه با خدمات سفر اعزام می‌شوند.

استاندار لرستان با اشاره به رایگان بودن خدمات برای مسافران توسط شهرداری بیان کرد: رایگان بودن این خدمات در سال‌های قبل اقدام مثبتی برای جذب گردشگر در استان بود، اما با توجه به اینکه جذب گردشگر به منظور کسب درآمدی برای استان صورت می‌گیرد، لذا باید این خدمات را نه رایگان بلکه به صورت ارزان در اختیار مسافران و گردشگران قرار دهیم.

وی با تاکید بر اینکه برای جذب بیشتر گردشگران نوآوری باید انجام شود، اظهار کرد: این نوآوری باید توسط شهرداری و دستگاه‌های اجرایی ذی‌ربط صورت بگیرد و شامل آداب، رسوم و سنت جشن نوروزی در استان ما می‌شود.

این مسوول با تاکید به اینکه استان لرستان باید رتبه خوب در پذیرش و ارائه خدمات به مسافران را مانند سال قبل کسب کند، خاطر نشان کرد: هر کدام از دستگاه‌های اجرایی استان باید مطابق با وظایف مربوط و در حیطه کاری خود برای کسب این رتبه تلاش خودرا بکنند.

بازوند با بیان اینکه ممکن است، در ایام نوروز بارندگی داشته باشیم، عنوان کرد: اداره ورزش و جوانان باید با فراهم کردن فضا در سالن‌های ورزشی مکان را برای اسکان مسافران در صورت بارندگی فراهم کند.

وی با اشاره به برگزاری جشن‌های نوروزی تاکید کرد: جشن‌های نوروزی باید پررنگ‌تر از سال گذشته برگزار شود و برگزاری موسیقی محلی لری نیز باید دراین جشن‌ها باشد.

استاندار لرستان با بیان اینکه مدیرکل صدا و سیما لرستان باید مهیا کند، تا کلیپ‌هایی که شامل معرفی استان و جاذبه‌های گردشگری و طبیعی استان هستند، را در کانال‌های سراسری پخش کنند، تا استان لرستان بهتر شناخته شود.

وی از جمله اقدامات خوب دیگری که می‌تواند در جذب توریست و گردشگر به استان موثر باشد، را طراحی یک نرم افزار توسط مخابرات دانست و بیان کرد: شرکت مخابرات با همکاری سایر دستگاه‌های مربوط می توانند با طراحی یک نرم افزار برای شناساندن و معرفی شهر به کسانی که وارد استان می‌شوند در این امر سهیم باشند.

بازوند در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه شاخص‌های فراوانی برای کسب مقام در این رابطه وجود دارد، گفت: شهردار شهر خرم‌آباد باید مانند کاپیتان این اکیپ باشد و بسترلازم برای هماهنگی این امور را فراهم کند.

استاندار لرستان همچنین با اشاره به اینکه استان لرستان استانی است که آمار بالایی در نرخ بیکاری دارد، تاکید کرد: از شهردار شهر خرم‌آباد درخواست داریم تا به دست‌فروشان سطح شهر در این ایام سخت‌گیری نکند، چراکه شور و حلاوت عید نیز به همین بازار است و همین دست‌فروش‌ها در تنظیم بازار نیز نقش دارند.

در ادامه این جلسه مصوب شد، تا روشنایی مناسب پارک‌ها، نصب علائم ترافیکی و راهنمایی و رانندگی، خط‌کشی مناسب خیابان‌ها، معابر و ساماندهی سرویس‌های بهداشتی پمپ بنزین‌ها و همچنین خدماتی از این قبیل صورت بگیرد که تا استان لرستان مانند سال گذشته مقصد گردشگری باشد.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.