معاون استاندار لرستان: کشاندن فضای جامعه به سمت ناامیدی اجتماعی حرکت در مسیر خطرناک تفرقه افکنی است

on .

معاون امور اقتصادی استانداری لرستان گفت: اوج بی‎انصافیست که بگوییم برجام هیچ تاثیری نداشته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، مهندس غضنفری در همایش ظرفیت‎های اقتصادی و اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: کشاندن فضای جامعه به سمت ناامیدی اجتماعی و بی‎اعتمادی به مسئولین کشور؛ اوج بی‎انصافی و در واقع حرکت در مسیر خطرناک تفرقه افکنی و خلاف منویات رهبر معظم انقلاب بوده و البته حربه‎ای نخ‎نما برای تضعیف دولت در آستانه انتخابات پیش رو است.

وی ادامه داد: از عمده‎ترین دستاوردهای برجام رقابت بسیاری از شرکت‎های خارجی برای سرمایه‎گذاری است. در همین لرستان در  حال حاضر فرانسوی‎ها و هلندی‎ها مشغول سرمایه‎گذاری‎های بزرگ و منحصر بفرد در زمینه محصولات گلخانه‎ای و صنایع شیلات هستند.

غضنفری با بیان اینکه مردم کاملا تفاوت نقد و تخریب را در شرایط فعلی تشخیص می‎دهند، اضافه کرد: سیاسی کردن موضوعات و مباحث تخصصی مانند جنگ نرم و پدافند غیر عامل و تبدیل این محافل به میدان شمشیر از رو بستن علیه دولت رسمی جمهوری اسلامی ایران محل سوال و تعحب است که البته دوره‎ی این روش‎ها و رویکردها نزد مردم منسوخ است.

معاون امور اقتصادی استاندار لرستان تأکید کرد: الگوسازی و بهره‎گیری از راهبردها و برنامه‎های خلاقانه و مبتکرانه لازمه‎ی تحقق نسخه‎ی شفابخش و نوین اقتصاد مقاومتی است. نظام اقتصاد موازی در بخش‎های مختلف، اقتصاد ترمیمی یا اقتصاد دفاعی و تقابل در اقتصاد که هر کدام شاهد مثال‎هایی در نقاط مختلف دنیا دارند؛ هیچ کدام شمول و شفابخشی اقتصاد مقاومتی را ندارند.

وی افزود: اقتصاد مقاومتی به عنوان یک برنامه بزرگ و کارآمد در واقع الگویی است برگرفته از اصول آموزه‎های دینی که منحصر به یک دوره یا شرایط خاص نبوده و تأمین و پیشرفت معیشت و اقتصاد جامعه ایرانی، اسلامی را به بهترین کیفیت مدنظر داشته و تعریف کرده است.

غضنفری اظهار کرد: در استان لرستان به عنوان پایلوت اقتصاد مقاومتی کشور؛ ابتدا سند جامع اقتصاد مقاومتی با درنظر داشتن تمام شاخص‎ها و زمینه‎های اقتصادی تعریف و در حال حاضر با بهره‎گیری از تمام برنامه‎های عملیاتی شاهد به بار نشستن شاخص‎های این سند هستیم. ما از درآمد ۱۲۰ میلیارد دلار سال ۹۲ به درآمد ۴۰ میلیاردی در سال ۹۵ رسیده‎ایم که اگر سند اقتصاد مقاومتی نبود، چگونه می‎توانستیم 70 درصد سرمایه و منابع را از طریق بخش خصوصی و از محل داشته‎های کشور تامین کنیم؟

وی تأکید کرد: نه معتقدیم که برجام همه مشکلات را حل می‎کند و نه همه مشکلات کشور مربوط به تحریم است اما این اوج بی‎انصافیست که بگوییم برجام هیچ تاثیری نداشته است. مردم خوب می‎دانند که در سال ۹۲ ذخیره گندم در برخی از استان‎های کشور به سه روز رسیده بود. امروز کشور ذخیره گندم یکسال مردم را آماده دارد‌. قضاوت‎هایمان را آگاهانه به زبان بیاوریم!

معاون استاندار لرستان گفت: توسعه آزادراه، توسعه حمل و نقل هوایی و فرودگاهی، تامین آب و آبیاری مدرن و ده‌ها شاخص دیگر تنها نمونه‎هایی از دستاوردهای بزرگ اقتصاد مقاومتی در استان لرستان است که لازمه تداوم آن حرکت بر مدار وحدت کما فی السابق است که این بستر را نماینده معزز ولی فقیه و استاندار بخوبی فراهم کرده‎اند و یقینا بر هم زدن این فضا مقبول هیچ کس نیست.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.