سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری لرستان: تشکیل بانک اطلاعاتی از آسیب‎های اجتماعی/ از ظرفیت سازمان‎های مردم نهاد استفاده شود

on .

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری لرستان گفت: بانک اطلاعاتی از آسیبهای اجتماعی استان تشکیل شود.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، حبیب‎الله خجسته‎پور در کارگروه اجتماعی استان اظهار کرد: کارگروه اجتماعی و فرهنگی در راستای شورای اجتماعی کشور به ریاست رئیس جمهور برگزار می‎شود و یکی از مهم‎ترین کارگزو‎ه‎های تشکیل شده در زمینه آسیب‎های اجتماعی است.

وی با اشاره به دغدغه رئیس جمهور درخصوص آسیب‎های اجتماعی اضافه کرد: با پیگیری ایشان طرحی به نام تقسیم کار ملی دراین حوزه برای کنترل و کاهش آسیب‎های اجتماعی ارائه شد.

خجسته‎پور ادامه داد: در این طرح 18 آسیب معرفی شده که برای هر آسیب تعدادی دستگاه اصلی و همکار در نظر گرفته شده است.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری لرستان خاطرنشان کرد: در حوزه طلاق، اعتیاد و ... دستگاه متولی کاملا مشخص است و ما انتظار داریم که دستگاه اصلی با جمع کردن اعضای معین خود به تجمیعی درخصوص آسیب اجتماعی موردنظر برسد که ما از این تشدد ارقام و جامعه هدف دوری کنیم.

وی تاکید کرد: آسیب‎های اجتماعی با یکدیگر در ارتباط‎‎ هستند و ما هیچ تقدم و تاخری را نمی‎توانیم در نظر بگیریم و آنها را جدا از یکدیگر بدانیم. ما به عنوان متولی باید با این آسیب‎ها در ارتباط باشیم. مدیران دستگاه‎ها به عنوان متولی کار به بحث آسیب‎های اجتماعی اهمیت دهند.

خجسته‎پور افزود: در طرح تقسیم کار ملی شاخص‎ها بصورت کمی و عدد و رقم درنظر گرفته شده است و اگر دستگاه‎هایی همکاری نکرده باید پای کار آیند چراکه وظیفه شرعی و ذاتی ماست.

سرپرست معاونت سیاسی و امنیتی استانداری لرستان با اشاره به اینکه برخی از آسیب‎ها با یک برنامه‎ریزی دقیق رفع خواهند شد، گفت: آسیب‎های اجتماعی در کشور ما در حال فزونی است و باید تلاش بیشتری در این خصوص کرد.

وی اظهار کرد: برخی از آسیب‎های اجتماعی را در استان جدی نمی‎گیریم در حالی‌که آنها اهمیت بسیار زیادی دارند و باید رفع شوند.

سرپرست معاونت سیاسی وامنیتی استانداری لرستان خاطر نشان کرد: باید حساسیت بر روی رفع آسیب‎های اجتماعی وجود داشته باشد و مدیران نسبت به این مسائل بی‎اهمیت نباشند

وی یادآور شد: همه‎ی دستگاه‎های متولی نسبت به تشکیل بانک اطلاعاتی در خصوص آسیب‎های اجتماعی استان اقدام کرده تا در جهت کاهش آنها اقدام کنیم.

خجسته‎پور افزود: از ظرفیت سازمان‎های مردم در رفع آسیب‎های اجتماعی استان استفاده شود و آنها را همکار و تسهیل‎گر امور خود بدانیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.