وزیر علوم: 107 هزار دانشجو در دانشگاه‎های لرستان در حال تحصیل هستند

on .

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: هم اکنون 107 هزار دانشجو در دانشگاه‎های لرستان درحال تحصیل هستند.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، محمد فرهادی ظهر امروز در نشست با دانشگاهیان دانشگاه لرستان اظهار کرد: از مجموع 107 دانشجوی مشغول به تحصیل در مراکز دانشگاهی لرستان، 50 هزار نفر در دانشگاه‎های دولتی تحصیل می‎کنند.

وی با اشاره به اینکه امسال با کاهش تعداد دانشجو در دانشگاه‎های کشور مواجه بودیم، خاطر نشان کرد: به این ترتیب تعداد متقاضیان ورود به دانشگاه کمتر از تعداد صندلی‎ها بود.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بیان کرد: سال گذشته 4 میلیون و 800 هزار دانشجو در مراکز دانشگاهی سطح کشور پذیرش شدند، حال آنکه این آمار به 4 میلیون و 300 هزار نفر رسیده است، به عبارت بهتر در سال تحصیلی جاری در مقایسه با سال پیش از آن 500 هزار نفر از آمار دانشجویان پذیرش شده در دانشگاه‎ها کاسته شد و به همین میزان صندلی بدون متقاضی وجود داشت.

فرهادی با تاکید بر اینکه باید به سمت و سویی حرکت کنیم که مراکز دانشگاهی در راستای نیاز جامعه اقدام به جذب دانشجوی متقاضی کنند، ادامه داد: می‎توان با به کارگیری برخی رشته‎های دانشگاهی در کنار دیگر رشته‎های فعال به آنها ماهیت کاربردی بخشیده و در جهت تحقق بخشیدن به نیاز جامعه گام برداشت.

وی در ادامه بر ضرورت تقویت هم‎افزایی بین دانشگاه لرستان با دیگر مراکز دانشگاهی تاکید و تصریح کرد: سرانه هیأت عملی دانشگاه‎های استان لرستان نسبت به دانشجو کمتر از سرانه کشوری است، به همین منظور جذب هیأت علمی در مراکز دانشگاهی لرستان در اولویت کار قرار دارد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری سپس از افزایش سرانه هیأت علمی در دانشگاه‎ها نسبت به تعداد دانشجویان در برنامه ششم توسعه خبر داد.

فرهادی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: دانشگاه لرستان به همه دانشجویان متقاضی تحصیل در مقطع دکتری هر سه ماه یک بار 350 تا 700 هزار تومان وام پرداخت می‎کند که این بدهی پس از اتمام دوره تحصیلی دانشجویان با دانشگاه بازگردانده می‎شود.

وی در خصوص تکمیل ساختمان‎های نیمه کاره دانشگاه لرستان گفت: در صورتی که این کار از طریق خیرین صورت نگیرد، در صورت پرداخت اعتبار می‎توان مشکلات را حل کرد.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری به تخصیص 130 میلیارد تومان اوراق به منظور اعتبارات پژوهشی و پارک‎های علم و فناوری در سال 95 اشاره و خاطر نشان کرد: برای سال آینده اعتبارات خوبی برای تجهیزات و کارگاه‎های پارک‎های علم و فناوری در بودجه تصویب شده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.