استاندار: هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید به لرستان توجه نداشته است

on .

استاندار لرستان با بیان اینکه بیش 250 مقام دولتی در طول عمر دولت تدبیر و امید به لرستان سفر کرده اند، گفت: در هیچ دولتی به اندازه دولت تدبیر و امید به لرستان توجه نشده است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در گردهمایی بانوان بخشدار، عضو شورا، دهیار و شاغل در استانداری و فرمانداری های استان لرستان در سالن آمفی تئاتر استانداری افزود: برخی سعی دارند که توفیق های برجام را کمرنگ جلوه دهند حال آنکه بسیاری از قراردادهای علیه ایران بعد از برجام لغو شده اند.
وی اظهار کرد: بعد از برجام کشورهای اروپایی بدون توجه به آمریکا با ایران ارتباط برقرار و در ایران سرمایه گذاری کردند.
استاندار لرستان افزود: ممکن است منتقدان بتوانند دولت را از نظر اقتصادی تخریب کنند اما در زمینه برجام نمی ‌توانند چون توفیق زیادی به دست آمده است.
وی گفت: در برخی استان ها معاون اول رئیس ‌جمهوری حتی یک بار هم سفر نکرده اما ما شاهد سه بار سفر کردن معاون اول به استان لرستان بوده ایم.
وی ادامه داد: قرار است در برنامه ششم توسعه کشور، دولت با هماهنگی بخش خصوصی 25 هزار مگاوات برق تولید کند که از این میزان پنج هزار مگاوات دولت و 20 هزار مگاوات بخش خصوصی سرمایه گذاری خواهد کرد.
بازوند افزود: لرستان نخستین استانی است که دولت قصد دارد از این پنج هزار مگاوات برق در آن سرمایه گذاری کند.
وی با اشاره به اینکه خاطرات خوشی از سرمایه گذاری از بخش خصوصی در گذشته نداریم، بیان کرد: در استان یک نیروگاه که بتواند 30 مگاوات برق تولید کند نداریم.
استاندار لرستان بهره برداری از سه سد در این استان را بیانگر توجه ویژه دولت تدبیر و امید به لرستان دانست و افزود: بیش از 200 میلیون مترمکعب حجم ذخایر آبی در دولت تدبیر و امید در استان لرستان صورت گرفته است.
وی گفت: برای مبارزه با بیکاری در استان لرستان باید سالانه 50 هزار میلیارد ریال سرمایه‌ گذاری شود در غیر این صورت نمی ‌توانیم توفیقی در این زمینه کسب کنیم لذا نیازمند نیازمند کمک بخش خصوصی هستیم.
بازوند اظهار کرد: لرستان تنها استانی است که ساختمان استانداری ندارد و سازمان علوم پزشکی ساختمان کنونی استانداری را خریداری کرده و 11 هزار مترمربع به فضای درمانی استان اضافه کرده است و ما توانستیم بتوانیم ساختمان جدید استانداری را بنا کنیم.
وی با بیان اینکه لرستان رتبه سوم پرداخت تسهیلات رونق تولید را در کشور کسب کرده است، افزود: استان فارس با پنج هزار میلیاردو 570میلیون ریال، گلستان چهارهزار میلیاردو 460میلیون ریال و استان لرستان چهارهزارو 60 میلیارد ریال سرمایه‌ گذاری صورت گرفته است.
وی ادامه داد: تعهد لرستان چهارهزارو 50 میلیارد ریال بوده با 324 طرح که اکنون چهارهزار میلیاردو 120میلیون ریال سرمایه ‌گذاری و 104 درصد تحقق پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه 2 هزار میلیارد ریال برای ایجاد هر شغل اعتبار نیاز است، گفت: در مدت 12 سال رتبه یک بیکاری را در کشور داشتیم؛ در سال 92، 113 هزار بیکار در استان وجود داشت و در طول سه سال دولت تدبیر و امید اکنون بیست و ششمین استان هستیم.
استاندار لرستان با اشاره به نزدیکی انتخابات شوراهای شهر و روستا اظهار کرد: در این انتخابات چتر سیاسی را بر شوراها کمتر و با انتخاب افراد اصلح و متخصص چتر عمرانی را بر استان سوار کنیم.
وی با تاکید بر لزوم مشارکت حداکثری مردم در انتخابات افزود: مشارکت ها می تواند تهدیدها را به فرصت تبدیل کند.

** روستاهای لرستان زمینه جذب گردشگر را دارند
معاون امور عمرانی استاندار لرستان نیز در این همایش گفت: در لرستان علاوه بر کشاورزی، صنعت گردشگری را نیز می توان از مولفه های خوب جذب گردشگر به شمار آورد اما مشروط بر اینکه دهیاران به رویکرد شناخت ظرفیت ها کمک کنند.
محمد اصلانی افزود: بیش از سه هزار کیلومتر در استان لرستان رودخانه وجود دارد و باید از این ظرفیت برای پرورش ماهی استفاده شود.
وی اظهار کرد: روستاهای لرستان زمینه جذب گردشگر را دارند و باید در این زمینه اقدامات لازم را انجام داد.
اصلانی یکی از زیرساخت‌ های توسعه پایدار در هر استان را حمل و نقل دانست و افزود: در لرستان 114 کیلومتر حمل و نقل ریلی در حال اجراست.
وی گفت: 135 کیلومتر آزاد راه خرم آباد- بروجرد -اراک در استان که مکمل آزادراه جنوب است در حال اجراست.
اصلانی اضافه کرد: فرودگاه خرم آباد قبل از این دولت هفت پرواز در هفته داشت که اکنون به 30 پرواز در هفته رسیده است.
وی ادامه داد: ساختمان استانداری لرستان بدترین ساختمان استانداری در کشور بود که اکنون بدون تکیه بر اعتبارات دولتی یکی از بهترین ساختمان های استانداری در حال احداث در کشور است.

** فعالیت 50 دفتر احزاب فرعی در لرستان
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار لرستان نیز گفت: تا قبل از سال 92، تعداد 23 دفتر احزاب فرعی در استان وجود داشت اما اکنون این تعداد به 50 دفتر رسیده است.
حبیب الله خجسته پور افزود: ایجاد فضای باز و نشاط آور یکی از آرزوهای مردم است و در طول دولت تدبیر و امید با هدف گذاری استاندار در حوزه سیاسی شاهد برگزاری انتخابات سالم مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری بودیم.
وی اظهار کرد: نشست های سیاسی بدون هیچ گونه مشکلی برگزار شدند و برخوردی با سخنرانی ها و میتینگ های سیاسی نشد که این موضوع نشان از امنیت سیاسی استان دارد.
وی افزود: اکنون آماده انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در استان هستیم.
معاون سیاسی امنیتی استاندار لرستان با بیان اینکه مردم در زمینه احساس امنیت رضایت کامل دارند، گفت: کاهش 53 درصدی سرقت در سال 95 نسبت به سال 92 نشان از امنیت در استان لرستان است که این امنیت موجب شد خرم آباد جزو شهرهای برتر در زمینه گردشگری شود.
خجسته پور با اشاره به نقش سازمان های مردم نهاد در داشتن فضای اجتماعی مناسب افزود: 300 سازمان مردم نهاد فعال در استان لرستان حضور دارند که رشد 15 درصدی را در این زمینه شاهد بوده ایم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.