رئیس سازمان میراث فرهنگی: باید از طریق آموزش و معرفی مناطقی که ناشناخته اند را به مقصد گردشگری مبدل کنیم

on .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، معاون رئیس جمهور و رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز جمعه 27 اسفند 1395 از ستاد خدمات سفر در شهرستان الیگودرز دیدن کردند و در جمع خبرنگاران بیان کردند: بسیاری از نقاط گردشگری کشور ناشناخته اند لذا باید از طریق آموزش و معرفی، این مناطق را به مقصد گردشگران تبدیل کنیم. 
وی اظهار کرد: با معرفی مقاصد جدید گردشگری می توان از تراکم گردشگر در برخی نقاط گردشگری جلوگیری کرد. 
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص برنامه های این سازمان در خصوص ساماندهی سفرهای نوروزی گفت: ستاد هماهنگی خدمات سفر در سراسر کشور به ریاست استانداران تشکیل شده است و این ستادها برنامه های نوروز را ساماندهی می کنند. 
وی افزود: در این ستادها هماهنگی های لازم با تمام دستگاه های اجرایی برای ارائه خدمات بهتر به گردشگران انجام می شود. 


باید به نحوی شایسته از میراثی که به ما رسیده به نحو احسنت محافظت کنیم 
احمدی پور درخصوص ضرورت مرمت آثار تاریخی کشور گفت: حفظ و نگهداری میراث فرهنگی تکلیف سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است و در این راه از هیچ تلاشی دریغ نمی شود. 
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری افزود: باید به نحو شایسته میراثی که به ما رسیده را مراقبت و به نسل های بعد منتقل کنیم. 
وی اضافه کرد: برای اینکه بتوانیم این وظیفه را به خوبی انجام دهیم طبق هماهنگی با ادارات کل میراث فرهنگی بحث مرمت و بازسازی را در قالب طرح های مختلف اجرا خواهیم کرد. 

معرفی ظرفیت های گردشگری با سامانه 09629 
احمدی پور اظهار کرد: سامانه 09629 به صورت شبانه روزی علاوه بر معرفی ظرفیت های گردشگری استان ها، پذیرای نقطه نظرات شهروندان و گردشگران است تا بتوان اشکالات موجود را برطرف کرد. 
رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری روز جمعه در سفر به لرستان از ستاد خدمات سفر شهرستان های ازنا، الیگودرز و دورود بازدید کرد. 
وی روز شنبه در نشست ستاد خدمات سفر لرستان شرکت و در ادامه سفر خود از برخی آثار تاریخی شهرستان بروجرد دیدن می کند. 

 

به کانال تلگرامی ما بپیوندید:

t.me/barkhattt

اینستاگرام:

i.instagram.com/prlorestan

 

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.