استاندار لرستان خبر داد: افزایش سرانه درآمدی مردم با تقویت صنعت گردشگردی در استان

on .

استاندار لرستان گفت: با تقویت و اهمیت دادن به صنایع گردشگری ، لرستان می توان شاهد پیشرفت و افزایش سرانه درآمد باشیم .

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان ، هوشنگ بازوند استاندار لرستان در نشست ستاد سفرهای نوروزی استان که با حضور سرکار خانم دکتر احمدی پور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری برگزار گردید گفت: لرستان با ظرفیت ها و توانمندیهای بالقوه ای که از لحاظ آثار تاریخی و گردشگری دارد به عنوان پایتخت ژئوتوریسم کشور شناخته شده است.

استاندار لرستان با اشاره به شعار «تبدیل معبر گردشگری به مقصد گردشگری» ادامه داد: به ثمر نشستن این شعار، نیازمند یک برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده همراه با سرمایه گذاری بود که با پشتوانه ظرفیت ها و موقعیت های ویژه لرستان، این شعار انتخاب شد.

وی در خصوص پروژه پارک سافاری استان گفت: اهداف اصلی طرح ، ایجاد فرصت های شغلی در استان و تقویت درآمدزایی و اشتغال زایی منطبق با استان و همچنین تقویت و حراست از محیط زیست است .

بازوند با اشاره به انتخاب لرستان به عنوان پایگاه پل های تاریخی کشور گفت: این انتخاب، نشانده ظرفیت ویژه لرستان در این حوزه است که می تواند در بخش سرمایه گذاری و اشتغال زایی از آن بهره برد.

استاندار لرستان اظهار داشت: حضور هلدینگ های گردشگری سازمان میراث فرهنگی در استان کمرنگ است، اینکه یک سرمایه گذار لرستان را انتخاب می کند یعنی کار در لرستان توجیه اقتصادی دارد و اگر این هلدینگ های میراث فرهنگی بیایند خیلی از گره ها در استان حل می شود.

وی با اشاره به ساماندهی حریم اطراف قلعه فلک الافلاک گفت: با توجه دستور رئیس جمهور و همچنین طبق توافقی که با فرماندهی سپاه صورت پذیرفت انتظار میرود با کمک و مساعدت دولت ، مشکل سی و چند ساله مردم استان حل گردد .

گفتنی است قلعه باستانی فلک الافلاک یکی از شاخص‌ترین آثار تاریخی ایران و جهان است، بنای عظیم آجری مربوط به دوره ساسانی که همچنان استوار بر روی تپه‌ای باستانی در مرکز شهر خرم‌آباد قرار دارد .

استاندار لرستان در پایان ضمن تشکر از معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور گفت: لرستان برای توسعه زیر ساخت های گردشگری، نیازمند تقویت سهم ملی و  همچنین سرعت بخشیدن در واگذاری اماکن تاریخی و تعیین تکلیف آنها است .

 

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.