مهندس بازوند: باز آفرینی کارشناسی و اقتصادی کردن بناهای تاریخی بروجرد یکی از اولویت های دولت تدبیر و امید در شهرستان بروجرد است

on .

در سومین روز از فروردین ماه 1396، در حالی که بسیاری در تعطیلات نوروزی به سر می برند نشست ستاد اجرایی سفرهای نوروزی شهرستان بروجرد با حضور خانم احمدی پور معاون رییس جمهور ورییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و مهندس بازوند استاندار لرستان در سالن جلسات هتل زاگرس شهرستان بروجرد برگزار شد.

مهندس بازوند بعد از ارائه گزارش فرماندار بروجرد و مدیرکل میراث فرهنگی استان بیان کردند: شهر بروجرد بعنوان مهد فرهنگ در کشور زادگاه و خاستگاه بزرگان بسیاری در عرصه های مختلف است که سرآمد آن، وجود ماندگار حضرت آیت الله بروجردی "ره " است. وی افزود: در حالی که در طول سالیان و دوره های مختلف بسیاری از بناها و خانه های تاریخی بروجرد به معنای واقعی رها شده و فرسوده شده اند ؛ ما معتقدیم باز آفرینی کارشناسی و اقتصادی کردن بناهای تاریخی بروجرد یکی از اولویت های توسعه این شهرستان است که امید است با همکاری سازمان میراث در سال ۹۶ بتوانیم در این مسیر کارهای خوبی انجام دهبم. استاندار لرستان تصریح کرد: بیت آیت الله بروجردی ، مسجد امام ، مسجد جامع ، مجموعه طباطبایی ها و دبیرستان امام "ره" از جمله آثاری هستند که نیاز فوری و جدی به بازآفرینی دقیق تاریخی و اقتصادی دارند. بازوند گفت: استان برای همکاری با سازمان میراث فرهنگی بصورت برابر و مساوی در راستای باز آفرینی بناها کاملا آماده است. وی بیان کرد: برای ایجاد " پایگاه شهر تاریخی " در بروجرد منتظر همکاری نهایی سازمان میراث هستیم.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.