استاندار لرستان: لازمه تولید و اشتغال تامین امنیت سرمایه گذاری است

on .

استاندار لرستان با اشاره به نامگذاری سال جاری مبنی بر اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال گفت: تامین امنیت سرمایه گذاری برای تولید و اشتغال ضروری است.

به گزارش روابط عمومی استانداری لرستان، هوشنگ بازوند در نشست شورای اداری لرستان در سالن جلسات استانداری افزود: تولید و اشتغال بدون سرمایه گذاری محقق نمی شود لذا باید سرمایه را ارزش تلقی و در این راه امنیت سرمایه گذاری را تامین کنیم.
وی اظهار کرد: اگر به دنبال امنیت، عزت ملی، سلامت، رفاه عمومی و نجات جامعه از آسیب های اجتماعی هستیم بدون شک به یک اقتصاد قوی نیازمندیم که لازمه آن مدیریت قوی و قدرتمند است.
استاندار لرستان افزود: مردم باید در تولید و اشتغال ورود کنند البته لازمه این کار برداشتن موانع تولید از جمله کاغذبازی های اداری است.
وی گفت: مدیران باید به صورت جدی موانع تولید را بردارند چراکه با رویه موجود فرصت ها از دست می روند این فرصت سوزی ها در تقابل با تولید و اشتغال هستند.

** لزوم تعریف سند توسعه پایدار برای زاگرس مرکزی
وی با اشاره به توجه ویژه دولت تدبیر و امید به محیط زیست گفت: موضوع حفاظت از محیط زیست باید به یک فرهنگ عمومی تبدیل شود.
بازوند زاگرس مرکزی را سرمایه کشور دانست و افزود: باید با تعریف یک سند توسعه پایدار برای زاگرس مرکزی چالش های آن را برطرف کرد.
وی بیکاری را از چالش های عمده زاگرس مرکزی عنوان و اظهار کرد: این معضل موجب افزایش مهاجرت از این منطقه شده است.
استاندار لرستان خشکیدگی بلوط و ریزگردها را از دیگر چالش های زاگرس مرکزی دانست و گفت: باید برای رفع این مشکلات چاره اندیشی شود.
وی افزود: در این رابطه طرح مقابله با ریزگردها تهیه شده است اما اعتبارات ما جوابگوی این طرح نیست و نیازمند اعتبارات ملی هستیم
وی اظهار کرد: لرستان پایتخت ژئوتوریسم است و از نظر اکوتوریسم نیز شرایط ویژه ای دارد ولی برای گردشگران ناشناخته مانده و برای معرفی این استان باید اعتبارات لازم تخصیص یابند.

** برای مشارکت حداکثری مردم در انتخابات بیانات رهبری مدنظر باشند
استاندار لرستان با اشاره به نزدیکی انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا گفت: در انتخابات مدیران باید همکاری بیشتری با یکدیگر داشته باشند و امکانات را در اختیارات همه هیات های برگزاری انتخابات قرار دهند.
وی افزود: برای مشارکت قوی باید همه ما توجه کامل و ویژه ای به فرمایشات و بیانات رهبر معظم انقلاب داشته باشیم.
بازوند خواستار پرهیز از تشدید اختلافات شد و به مسئولان برگزاری انتخابات تاکید کرد: باید به مردم اطمینان داده شود که انتخابات در کمال صحت، سلامت و شفافیت برگزار می شود.
وی افزود: کانون های چالش زای انتخابات باید از بین بروند و از فضای مجازی به عنوان فرصت و نه تهدید استفاده شود.
استاندار لرستان گفت: مردم باید عملکرد دولت را نقد کنند ما از هر نوع نقدی استقبال می کنیم اما در نقدها انصاف باید رعایت شود.
وی افزود: ما نمی گوییم همه کارها را انجام داده ایم ولی مردم باید کارهای انجام شده را در کنار نقد ببینند.

کلیه حقوق این سایت متعلق به استانداری لرستان می باشد. استفاده از مطالب این سایت با ذکر منبع بلامانع می باشد.